DOBŠÁK, Petr, Nabil Abdulah Ibrahim AL-MAHMODI, Michaela SOSÍKOVÁ, Pavel HOMOLKA, Masahiro KOHZUKI, Jean-Eric WOLF a Jarmila SIEGELOVÁ. Změny obsahu hemoglobinu ve stimulovaných svalech u pacientů s chronickým srdečním selháním. In Dny sportovní medicíny. Brno: MSD, Lidická 23, Brno, 2008, s. 16. ISBN 978-80-7392-046-3.
Originální název Změny obsahu hemoglobinu ve stimulovaných svalech u pacientů s chronickým srdečním selháním
Název česky Změny obsahu hemoglobinu ve stimulovaných svalech u pacientů s chronickým srdečním selháním
Název anglicky Changes in hemoglobin content in stimulated muscles in patients with chronic heart failure.
Autoři DOBŠÁK, Petr, Nabil Abdulah Ibrahim AL-MAHMODI, Michaela SOSÍKOVÁ, Pavel HOMOLKA, Masahiro KOHZUKI, Jean-Eric WOLF a Jarmila SIEGELOVÁ.
Vydání Brno, Dny sportovní medicíny, s. 16-16, 2008.
Nakladatel MSD, Lidická 23, Brno
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 30200 3.2 Clinical medicine
Stát vydavatele Česká republika
Organizační jednotka Lékařská fakulta
ISBN 978-80-7392-046-3
Klíčová slova anglicky Chronic heart failure; rehabilitation; electromyostimulation
Štítky chronic heart failure, electromyostimulation, rehabilitation
Změnil Změnila: Ing. Soňa Hanzelková, učo 107137. Změněno: 8. 1. 2009 14:42.
Studie posuzovala účinky elektromyostimulace na změny obsahu hemoglobinu ve svalech dolních končetin u pacientů s chronickým srdečním selháním. Výsledky naznačují, že 6 týdenní stimulace statisticky významně zlepšuje stav kyslíkového zásobení stimulovaných svalů. Elektromyostimulaci lze považovat za velmi přínosnou metodu jak pro zlepšení funkčního stavu, tak pro zlepšení utilizace kyslíku u pacientů se srdečním selháním.
Anotace anglicky
The study evaluates the impact of electromyostimulation on hemoglobin content in lower limb muscles in patients after chronic ischemic heart failure. The results indicate important statistically significant improvement of oxygen supply of stimulated muscles after 6 weeks of stimulation. Electromyostimulation could be considered very beneficial for functional improvement and also for improvement of oxygen utilization in patients with heart failure.
Návaznosti
MSM0021622402, záměrNázev: Časná diagnostika a léčba kardiovaskulárních chorob
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Časná diagnostika a léčba kardiovaskulárních chorob
VytisknoutZobrazeno: 25. 4. 2024 03:27