KUČA, Martin, Eliška KAZDOVÁ, Šárka HLADILOVÁ, Miriam NÝVLTOVÁ FISÁKOVÁ a Lubomír PROKEŠ. Těšetice-Kyjovice 7. Osídlení kultury s moravskou malovanou keramikou mezi příkopem a vnější palisádou rondelu. 1. vyd. Brno: Masarykova univerzita, 2010, 268 s. Těšetice-Kyjovice 7. ISBN 978-80-210-5243-7.
Originální název Těšetice-Kyjovice 7. Osídlení kultury s moravskou malovanou keramikou mezi příkopem a vnější palisádou rondelu
Název česky Těšetice-Kyjovice 7. Osídlení kultury s moravskou malovanou keramikou mezi příkopem a vnější palisádou rondelu
Název anglicky Těšetice-Kyjovice 7. The Lengyel settlement between internal ditch and external palisade of the circular ditch
Autoři KUČA, Martin (203 Česká republika, garant, domácí), Eliška KAZDOVÁ (203 Česká republika, domácí), Šárka HLADILOVÁ (203 Česká republika, domácí), Miriam NÝVLTOVÁ FISÁKOVÁ (203 Česká republika) a Lubomír PROKEŠ (203 Česká republika, domácí).
Vydání 1. vyd. Brno, 268 s. Těšetice-Kyjovice 7, 2010.
Nakladatel Masarykova univerzita
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Odborná kniha
Obor Archeologie, antropologie, etnologie
Stát vydavatele Česká republika
Forma vydání tištěná verze "print"
Kód RIV RIV/00216224:14210/10:00044393
Organizační jednotka Filozofická fakulta
ISBN 978-80-210-5243-7
Klíčová slova česky Lengyelská kultura - rondel - keramika - kamenná industrie - osteologický materiál - měkkýši
Klíčová slova anglicky Lengyel Culture - Circular Ditch - Pottery - Stone Industry - Osteological material - Molluscous
Štítky Munipress, RIV-OK
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnila: doc. PhDr. Eliška Kazdová, CSc., učo 1938. Změněno: 24. 11. 2016 14:26.
Kniha pojednává o mladoneolitickém osídlení (lengyelská kultura) části sídliště v Těšeticích-Kyjovicích nedaleko Znojma na jižní Moravě. Jsou zde důkladně analyzovány keramika, štípaná, broušená a ostatní kamenná industrie, malakofauna a osteologický materiál v kontextu středního Podunají. Rozbory doplňuje statistická analýza keramického materiálu. Jedná se o další díl ze série monografií, které mají za úkol kompletně zpracovat a zmapovat pravěké osídlení důležité polykulturní pravěké lokality.
Anotace anglicky
This book treat of the Late Neolithic (Lengyel Culture) settlement of the part of the locality Těšetice-Kyjovice near Znojmo in southern Moravia. There are properly analysis of the pottery, chipped, polished and other stone industry, Molluscous and osteological material in the Middle Danube region context. There is also analytical statistics of the pottery. It is a next tome of planned serie of the monographic series of the complete processing of the important polycultural primeval locality.
Návaznosti
GD404/09/H020, projekt VaVNázev: Moravskoslezská škola archeologických doktorských studií II
Investor: Grantová agentura ČR, Moravskoslezská škola archeologických doktorských studií II
MSM0021622427, záměrNázev: Interdisciplinární centrum výzkumů sociálních struktur pravěku až vrcholného středověku. Archeologický terénní a teoretický výzkum, využití přírodních věd, metodologie a informatika, ochrana kulturního dědictví