CVT FI

RSS

Novinky, zajímavosti a změny v provozu počítačů, počítačové sítě, prezentační a další techniky na FI MU. Další informace jsou dostupné v Technických informacích na webu fakulty.

Pro hlášení problémů prosím kontaktujte příslušnou sekci CVT FI.

Informace o aktuálních problémech naleznete na stránce o výpadcích.

Vlastníci blogu: FI:unix@fi, FI:CVT FI
Starší příspěvky
Kategorie
Vlastníci blogu: FI:unix@fi, FI:CVT FI
Právo číst: kdokoliv v Internetu
Právo komentovat: kdokoliv přihlášený v ISu
2. 7.
2014

Teplota ložisek záložního zdroje DUPS

  • RSS
Zajímavé | 5 | 5
RNDr. Jan Kasprzak, Ph.D. (CVT FI MU), učo 1885
infrastruktura

Záložní zdroj napájení DUPS kromě jiného sleduje i teploty ložisek setrvačníku a statoalternátoru. Sledování teploty se využívá mimo jiné ke včasné detekci případného problému, který by v krajním případě mohl skončit až zadřením ložiska. Do ložisek je po uplynutí servisního intervalu dvou měsíců doplňováno mazivo, což u naší DUPS proběhlo v minulém týdnu.

Zajímavý je průběh teploty ložisek při doplňování maziva. Možná proti intuitivnímu očekávání teplota namazáním ložisek neklesne, ale naopak stoupne, protože nové mazivo má menší viskozitu. Podle vyjádření servisní organizace dokonce může dojít k situaci, kdy zvýšením teploty po doplnění maziva vyhlásí řídící systém DUPS poruchu, a na hůře odvětrávaných instalacích pak musí být doplnění maziva prováděno postupně v období několika dní. U nás máme relativně dobré odvětrávání s obrovskými nasávacími a výdechovými otvory v severní straně budovy, takže tam doplnění maziva zabralo jen několik minut.

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« Letní provoz počítačových učeben (26. 6. 2014 17:23) | Datacentrum se představuje » (22. 9. 2014 22:34)

Zatím žádné komentáře.