CVT FI

Novinky, zajímavosti a změny v provozu počítačů, počítačové sítě, prezentační a další techniky na FI MU. Další informace jsou dostupné v Technických informacích na webu fakulty.

Pro hlášení problémů prosím kontaktujte příslušnou sekci CVT FI.

Informace o aktuálních problémech naleznete na stránce o výpadcích.

Vlastníci blogu: FI:unix@fi, FI:CVT FI
Vlastníci blogu: FI:unix@fi, FI:CVT FI
Právo číst: kdokoliv v Internetu
Právo komentovat: kdokoliv přihlášený v ISu

Inovácia wifi v C4-5

Mgr. Ondrej Faměra (abs FI MU), učo 324964
wifi
Podrobnosti k inovácii wifi v budove C na 4. a 5. poschodí. Plánované rozloženie AP. Simulácie a mapy pokrytia. Update 1: Pridané simulácie pokrytia. Update 2: Pridané reálne namerané dáta.

Nasadzovať sa bude rovnaká technológia ako sa úspešne nasadila v budove B na treťom poschodí (podrobnosti o Nasadení nových zariadení v B3)

Plán prác

V priebehu prvých dvoch týždňov v januári 2013 budú prebiehať stavebné úpravy pre montáž nových wifi AP. V tomto období budú stále v prevádzke súčasné AP. Po stavebných úpravách dôjde k paralelnému nasadeniu starej a novej technológie. Nakoniec sa vypne a demontuje stará technológia a zostanú len nové AP.

Update: AP boli podľa plánu namontované a sú plne v prevádzke, staré AP boli zdemontované.

Rozloženie AP

• 4. poschodie budova C (4 nové AP, pôvodne 3 staré AP )
    • 3 AP - pre pokrytie kancelárskych a výukových priestorov na dlhšej chodbe (rovnaké rozloženie ako je v budove B na 3. poschodí)
    • 1 AP - pre pokrytie laboratória HCI a priľahlých pracovní
  • 5. poschodie budova C (4 nové AP, pôvodne 3 staré AP )
    • 1 AP - pre pokrytie učební C511 a C525

Oproti súčasnému stavu dôjde na oboch poschodiach budovy C k rovnomernému pokrytiu kancelárskych a výukových priestorov na dlhšej časti chodby podobne ako v budove B na 3. poschodí. V oblasti učební C511 a C525 dôjde k optimálnejšiemu umiestneniu AP tak aby sa zlepšilo pokrytie v C525. Aktuálne je AP umiestnené v rohu učebne C511 čo spôsobuje občas problémy s pripojením v učebni C525. Na 4. poschodí budovy C sa v rovnakej lokalite bude jednať hlavne o technologický upgrade, ktorý prinesie stabilnejšie pripojenie. Celkovo by sa mali výrazne zlepšiť podmienky pre pripojenie k wifi pomocou menších mobilných zariadení ako sú tablety a mobilné telefóny.

Simulácie a mapy pokrytia

Update1: Pridané simulácie.

Reálne namerané dáta po nasadení technológie budú dostupné len pre spoločné priestory (chodby), učebne a laboratória.

Budova C 4. poschodie - simulovaná sila signálu

simulacia signalu rozpetie farieb signalov

Budova C 4. poschodie - simulovaná linková rýchlosť

simulacia linkovej rychlosti rozpatie linkovych rychlosti

Budova C 5. poschodie - simulovaná sila signálu

simulacia signalu rozpetie farieb signalov

Budova C 5. poschodie - simulovaná linková rýchlosť

simulacia linkovej rychlosti rozpatie linkovych rychlosti

V prípade záujmu o premeranie signálu po nasadení novej technológie v konkrétnej pracovni napíšte svoju požiadavku na email wifi@fi.muni.cz.

Namerané reálne dáta

Budova C 4. poschodie - sila signálu

signal rozpetie farieb signalov

Budova C 4. poschodie - linková rýchlosť