Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Starší příspěvky
Kategorie
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
13. 5.
2005

Modernizace interních funkcí Informačního systému MU

  • RSS
Dosud nehodnoceno.
Novinky

V uplynulých dnech došlo v rámci provozu Informačního systému Masarykovy univerzity k přechodu na vylepšené verze některých kritických softwarových částí, které zajišťují jeho bezproblémový provoz. V rámci těchto úprav byl zejména povýšen operační systém Linux, který zajišťuje chod databázových serverů, a programová platforma pro běh samotných aplikací. Celá operace byla unikátní mimo jiné tím, že ji bylo díky použité technologii možné provést za plného chodu bez planovaného přerušení poskytovaných služeb. Nově tak díky těmto vylepšením může systém nabídnout vyšší výkon a snadnější implementaci některých nových i stávajících aplikací.

Informační systém Masarykovy univerzity představuje ojedinělé komunikační, administrativní a výukové prostředí integrující studium napříč všemi devíti fakultami univerzity. V současné době usnadňuje práci desítkám tisíc uživatelů z řad učitelů, studentů, uchazečů a ostatních zaměstnanců. Služby jsou přístupné nepřetržitě dvacetčtyři hodin denně na internetové adrese http://is.muni.cz/.

Operační systém Linux, který je znám spíše jako alternativní nástroj pro počítačové odborníky, je v současnosti jednou z nejvíce dynamicky rostoucích platforem pro nasazení uvnitř velkých podnikových řešení. Jeho otevřenost umožňuje například mnohem pružnější reakci na nové trendy a zejména opravy chyb, než je tomu u proprietárních řešení. 15. května 2005

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« Dovolujeme si Vás pozvat na konferenci Tvorba software 2005 ve dnech 1.6. - 3.6. 2005 (13. 5. 2005 05:42) | Počet kliknutí na aplikace v ISu dosáhl jedné třetiny miliardy » (13. 5. 2005 05:50)

Zatím žádné komentáře.