nové
Administrativa (doklady, platby atd.)
nové
Blanka Hýžová
Zápis a status studenta
Dobrý večer,
chtěla bych se zeptat, od kdy po zápisu do studia na vaší univerzitě (PřF) budu mít status studenta - je to dáno dnem zápisu, nebo od nějakého data? Potřebovala bych to vědět, jelikož budu přerušovat studium na jiné univerzitě a je pro mě důležité mít status studenta nepřetržitě.
Mockrát děkuji za odpověď,
Hýžová
nové
Dobrý den,

je to řízeno zákone o VŠ (tzn. všechny VŠ to mají stejně).
Studentem se stáváte dnem zápisu ke studiu.
nové
Kristýna Řádková
Dobrý den,
to tedy znamená, že v den zápisu studenta dostanu potvrzení o studiu?
Děkuji.
Kristýna Řádková
nové
Dobrý den,

ano, můžete dostat potvrzení o studiu přímo tam.
nové
Jan Hric
Zápis ke studiu
Dobrý den,
chtěl bych se na Vás obrátit s drobným problémem. Bohužel jsem si nedopatřením do Brna nevzal své maturitní vysvědčení a z technických důvodů už se pro něj zítra nedokáži stavit do mého trvalého bydliště, tím pádem půjdu na zápis bez maturitního vysvědčení, které dokážu donést až po příštím víkendu. Je to problém, popř. mám se raději ze zápisu omluvit? Děkuji moc za odpověď.
S pozdravem, Hric
nové
Dobrý den,

bez dokladu Vás fakulta nezapíše, jít na zápis (s úmyslem se zapsat) je bezpředmětné.
Zkuste si zajistit doručení vysvědčení alespoň do úterý - ESF zapisuje i 28. 6.
Jsou třeba různé "share ride" skupiny na FB (nebo jizdomat/blablacar), stačí někoho oslovit a požádat o převoz dokladu do Brna. Nejste z tak malého města, aby to nebylo možné :) A v neděli/pondělí dopoledne určitě někdo směr Brno pojede.

Pokud to nechcete řešit tímto způsobem, dostavte se, omluvte se a domluvte se na dalším postupu přímo na fakultě (když už jste v Brně). Osobně je to rychlejší, než posílat email, SO bude mít dost napilno.
nové
Lucie Slezáčková
Absence na informační schůzce
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli je možné se omluvit z informační schůzky? Ta, na které bych měla být zúčastněná, se bude konat 18.9., což je neděle, já se bohužel v ten den vracím teprv ze zahraničí, a to někdy v nočních hodinách, zrušení dovolené už není možné bez velkého doplacení, které si nemohu dovolit. V rozhodnutí o přijetí se však píše, že je to povinné pro všechny studenty.
nové
Dobrý den,

prosím, zeptejte se přímo na studijním oddělení fakulty. Vysvětlete jim situaci a zkuste se domluvit na individuálním řešení.
nové
Jana Černocká
Zápis
Dobrý den,
byla jsem přijatá na všechny obory, na které jsem se hlásila (všechno FF), ale samozřejmě chci jen na jeden. Jak se v takovém případě postupuje? Řeší se to až na zápisu, nebo předem?

Děkuji za odpověď.
nové
Dobrý den,

uvedet to až u zápisu, do zápisového listu (zda si přejete jeden obor, dvouoborov, dva obory...).
nové
Petra Hoffmannová
Maturitní vysvědčení
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli stačí mít ověřenou jen jednu stránku maturitního vysvědčení, na té druhé není žádný záznam školy, pouze vysvětlivky ohledně prospěchu. Děkuji, P.H.
nové
Dobrý den,

ano, stačí.
nové
Pro bývalé studenty MUNI s účtem na IS-u
Dobrý den,

pokud jsem správně pochopil z iformací pro přijaté studenty, křeří již byli/jsou studenty/absolventy MUNI.
Nemusím nic dělat klidně až do září? Ještě jsem nebyl odevzdat zápisový list ani nic podobného na studíjním oddělení.
nové
Dobrý den,

do doby, než se formálně zapíšete (odevzdáte zápisový list a SO jej zaeviduje), nebude váma ktivováno studium v IS a nejste studentem.

Záleží proot, zda chcete být již přes léto studentem VŠ (chcete/potřebujete), zda si chcete již nyní registrovat předměty (záleží na harmonogramu fakulty) etc.

Jelikož jste studentem MU byl, znáte formální postupy a náležitosti. je tak na Vašem zvážení, kdy se zapíšete. S ohledem na fakt, že SO si bere na celý srpen (afaik) dovolenou, tak zápisové listy odevzdané v tom období zpracují teprve v září.
nové
Dobrý den,

ať zbytečně nezakládám nové vlákno zeptám se zde. Chápu tedy správně, že jako bývalý student nemusím znovu absolbovat focení a instruktáž do IS a stačí mi přijít jen na samotný zápis?
nové
Dobrý den,

pokud nechcete, nemusíte :)
Pokud byste se chtěl přefotit - můžete. Pokud si chcete vyslechnout přednášku k IS - také můžete. Ale není to podmínkou (to ani pro nové studenty).

Stačí přijít přímo na zápis.
nové
Zuzana Kovačičová
Zápis
Dobrý den,

prosím, potřebovala bych se zeptat jak je to s přihlášením do is.muni a s registrací/zápisem předmětů? Byla jsem přijata na FSS kombin. forma, zápis mám 31.8. a našla jsem tady info, že od 20.6. je přístupný rozvrh a registrace předmětů je od 20.6. do 31.8., ale nevím jak se k tomu dostat nebo jestli to platí vlastně i pro mě? A taky nevím, jestli podat tu Žádost o zápis do semestru?

Moc děkuji za odpověď
nové
Dobrý den,

všchna agenda ohledně stuia se řeší až po zápisu. Zatím nejste studentkou MU, proto nemáte přístup do IS a nemůžete si registrovat předměty, vořit rozvrh etc. Jste na tom stejně, jako Vaši spolužáci (prváci).

Předměty si můžete registrovat až do 2. 10. 2016, o nic nepřijdete. Harmonogram (včetně vysvětlení jednotlivých období) viz https://is.muni.cz/predmety/obdobi (podzim 2016 + FSS)

Zápis do semestru (elektronická žádost) se netýká nastupujících prváků. Ti absolvuji prvozápis ke studiu.
nové
Na FSS je rozvrh kombinovaného studia předem daný (najdeš ho na webu FSS: https://www.fss.muni.cz/students/bachelor_and_master_studies/schedule_and_timetable)
a není třeba se obávat o nedostatečnou kapacitu, skládá se jen z povinných předmětů, které nebývají oborovým studentům omezeny.
nové
Zuzana Kovačičová
Dobrý den,

super, moc Vám děkuji za informace a pomoc :)

Hezký den!
nové
Ondřej Škvařil
Zmocneni jine osoby pri zapisu
Dobrý den,

byl jsem přijat do bakalářského programu oboru Psychologie na FF, prezenční forma. Jelikož žiji v Londýně, rád bych se Vás zeptal, resp. ujistil, jelikož jsem již četl zveřejněné instrukce, zdali je možné pověřit jinou osobu plnou mocí, přeposlat jí oba potřebné formuláře a ověřenou kopii maturitního vysvědčení, a tím pádem nemuset cestovat do Brna pouze kvůli zápisu ke studiu? Zmocněná osoba by u sebe měla oba formuláře, ověřenou kopii mého maturitního vysvědčení a svůj pas. Jsou k zápisu nutné i mé doklady? A pokud ano, bylo by v takovém případě možné je pouze oskenovat?
Dále bych se Vás rád zeptal, pakliže už takovou informaci máte, kdy začíná akademický rok, tedy kdy musím být fyzicky poprvé ve škole, abych nic nezmeškal? Ptám se z důvodu toho, že bych si svůj pobyt v Londýně co možná nejvíce prodloužil, než se opět přestěhuji do České republiky, ale zároveň samozřejmě nechci o nic důležitého přijít, co se týká dění na univerzitě.
Mockrát Vám děkuji za odpověď.

S pozdravem

Ondřej Škvařil
nové
Dobrý den,

zmocněnec se prokazuje svými doklady (OP/pas). Doklady jsou osobní a nepřenositelné, rozhodně je nikam neposílejte/nekopírujte.

Zmocněnec bude potřebovat plnou moc od vás a ověřenou kopii maturitního vysvědčení (a svůj průkaz totožnosti).

Semestr začíná na celé univerzitě v týdnu od 19. 9. 2016.
První týden na FF je tzv. orientační. Výuka zpravidla neprobíhá, pořádají se setkání na katedrách, ústavech, v knihovně... Harmonogram setkání bude dostatečně včas zveřejněn na webstrácne FF.
Ale doporučuji být "k dispozici" již v tom týdnu od 19. 9.
nové
Ondřej Škvařil
Dobry den,

vyborne, mockrat dekuji za odpoved.

S pozdravem

Ondrej Skvaril
nové
Slavomíra Nemčíková
dobrý deň,

chcela by som sa spýtať či zmocnená osoba môže vykonať zápis aj v iný deň ako mal byť môj zápis, zmocnila som totiž osobu, ktorá má zápis 22.7., môj zápis mal byť 21.7.

s pozdravom,
slavomíra nemčíková
nové
Dobrý deň,

po dohode so SO by to nemal byť problém.
Prosím, zavolajte si na FF (kontakt viď http://www.phil.muni.cz/wff/home/orgstru/pr/ ) a dohodnite sa.
Mail radšej neposielajte, reakčný čas je momentálne veľmi dlhý.
nové
Barbora Chytková
Dobrý den, taktéž mě bude zapisovat ke studiu zmocněná osoba. Je nutné aby plná moc byla nějak úředně ověřená nebo stačí podpisy obou aktérů? Dále bych se chtěla zeptat jak je to s focením na ISIC kartu. Jsou nějaké náhradní termíny focení nebo je možné aby zmocněná osoba donesla k zápisu mou fotografii?

Děkuji za odpověď.
Barbora Chytková
nové
Dobrý den,

právně stačí i neověřená PM, ale některé fakulty požadují ověření - mělo by to být uvedeno v pokynech, které vám byly zaslané. Pokud není explicitně uvedeno, že požadují oveření, má se za to, že nepožadují.

PM je jednostranný právní úkon, akceptace ze strany zmocněnce není nutná.

Focení můžete absolvovat kdykoliv jindy, ÚVT má standardní úřední hodiny
https://www.ics.muni.cz/cs/katalog-sluzeb/zakladni-informace/fotografovani-osob-a-prukazy
Vlastní fotografie není možná, fotí se také pro účely el. systému (IS MU).
nové
Kristína Jančichová
Fotografie k zápisu
Dobrý deň,
Chcela by som sa informovať, či je veľký problém, keď pri zápise do štúdia na LF nemám fotografiu, ktorá sa vylepuje do indexu?

Vopred ďakujem za odpoveď
nové
Dobrý deň,

"veľký" nie, ale je to zbytočná komplikácia...
Predpokladám, že zápis máte dnes a nestihnete sa už ísť vyfotiť? (fotí sa na počkanie, do pár minút máte výsledok)
nové
Szabina Csivreová
zápisné
Dobrý deň,

chcela by som vedieť či sa platí nejaké zápisné.

Za skorú odpoveď vopred ďakujem.
nové
Dobrý deň,

nič neplatíte.
MU je verejná vyská škola, žiadne "zápisné" nevyberá.
Jediný poplatok, ktorý vás čaká, je za kartu ISIC - 180 Kč (ale to tiež neplatíte na zápise, ale až z domu, keď si kartu online objednáte).
nové
Eliška Černá
Potvrzení kartičky na zápisu
Dobrý den,
pozítří jedu na zápis na PŘF a chtěla bych se zeptat, zda si tam budu moci někde potvrdit oranžovou kartičku pro studenty na vlaky a autobusy?

Děkuji)
nové
Dobrý den,

poproste referentky, ať vám kartičku potvrdí. Neměl by to být problém :)
nové
Poplatky za studium
Dobrý den,

pročítám legislativu i fóra a pochopila jsem, že pokud má student ukončeno své předešlé studium řádné (tedy nějakým titulem), v dalším magisterském studiu má pak nárok na 2+1 roky (3*365 dní).

Já mám za sebou dvě bakalářská studia, obě ukončené řádně, z toho bylo jedno o rok prodloužené (jedno tedy trvalo 1062 dnů, druhé 1350). Studia jsem započala současně, jejich ukončení však už proběhlo v jiných termínech.

Nyní mám za sebou 4. semestr navazujícího magisterského studia a ukončit bych jej měla SZZ 1.9. 2016 (tedy pořád ve 4. semestru). IS mi však pořád říká, že vzhledem k tomu, že můj zápis proběhl 21.7.2014, budou mi už od 21.7.2016 účtovány poplatky. Já se však všude dočetla, že pokud jsou všechna má předešlá studia ukončená řádně, nepočítají se do délky mého stávajícího studia, tudíž bych měla mít nárok ještě na dalších 365 dnů. Nebo jsem to pochopila špatně?
nové
Ahoj, nevím kde přesně "všude" ses dočetla svůj předpoklad, ale ono je to trochu jinak, například zákon neoperuje s žádným "nárokem" studenta, ale jen s povinností vyměření poplatku a stanovením podmínek, apod.

Pokud ale vynecháme technikálie, je aktuální výklad toho, že "dalším" studiem není mj. "studium NMgr absolventa bakalářského programu" právě takový, že jazykovou analýzou singulár implikuje pouze jedno Bc studium.
Proto je standardní výklad současného zákona v souladu s tím, co říkáš, že Ti ukazuje IS (po absolutoriu dvou Bc studií se následné NMgr považuje za další, nikoliv řádné studium).

Nicméně od 1.9. nám vstoupí v účinnost novela zákona, která zruší rozdělení na řádná vs. další studia, čímž se dostaneš do situace, že bude poplatek v každém studiu hrozit až po uplynutí standardní doby zvýšené o rok.