8. 11. 2010 16:05nové
Dotazy specifické pro filozofickou fakultu.
Petra Kulhánková
7. 5. 2016 20:05nové
Veřejná ekonomika+německý jazyk
Dobrý den,
chtěla bych se Vás zeptat, když minulý rok měl u tohoto oboru poslední přijatý 0,06 percentil. Chtěla bych se Vás zeptat, zda to letos bude stejný percentil nebo alespoň kolem této hodnoty. Letos se mi TSP nepodařily, jak bych chtěla a na tento obor bych velmi chtěla.
Děkuji moc,
Kulhánková
7. 5. 2016 20:17nové

Dobrý den,

nezlobte se, ale na vaši otázku nelze odpovědět.
Záleží, jak ostatní studenti napíšou oborový test, záleží, jak napsali TSP, záleží... na mnoha faktorech.

Percentil může být úplně libovolný, výsledke bude znám teprve po zasedání přijímací komise (ke konci června).
Renata Slámová
8. 5. 2016 17:13nové
Oborové testy - Španělský jazyk a literatura

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jak je to s oborovými testy pro tento obor pro rok 2016? Měla jsem totiž zato, že jejich součástí je pouze test ze španělského jazyka, ale na stránkách filozofické fakulty jsem se právě dočetla, že součástí je také test z oblasti reálií (dějiny, zeměpis, literatura a kultura). To je nějaká novinka? V oborových testech z roku 2015 jsou pouze otázky na španělskou gramatiku, tak jsem z toho trochu zmatená... Děkuji
3. 6. 2016 10:53nové

Vážená paní Slámová,

podobu letošních testů bohužel neznáme. Zveřejnili jsme požadavky, které nám dodal ústav románských jazyků a literatur.

S pozdravem Vlasta Dvořáčková
oddělení pro přijímací řízení
FF MU
+420 5 4949 5169
Milan Jureček
změněno 8. 5. 2016 21:26 nové
Chyby v oborovém testu psychologie
Dobrý den, pokazil jsem oborový test, místo odpovědi D jsem vždy zaznačil možnost E - nevím. Bylo to asi v šesti otázkách, které byly správně za D. Když jsem nevěděl, nezaznačil jsem nikdy nic. S tímhle ale nikde nemám šanci uspět, že ne?
Šlo o to, že D pro mě byla pocitově poslední.. tak jsem to automaticky dal do posledního políčka.
8. 5. 2016 22:15nové

Dobrý den,

chápeme, že k omylu, který popisujete, může dojít. Z odpovědního formuláře je však jasně patrné, které políčko patří které odpovědi. Jakákoliv korekce tedy nepřipadá v úvahu. Děkujeme za pochopení.
Katarína Bojnanská
9. 5. 2016 19:47nové
váha oborového testu z psychológie

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, či bude, resp. je možné nejako zvlášť prihliadať na výsledok z oborového testu, a to v prípade, že je obzvlášť dobrý (98,5) a dostať sa do druhého kola výberového konania aj napriek tomu, že hodnoty z TSP ma bohužiaľ nezaraďujú medzi prvých 100 najlepších uchádzačov (66,5).

Za odpoveď vopred ďakujem
9. 5. 2016 19:52nové

Dobrý deň,

OT má čisto eliminačný charakter.
Každý, kto splni požadovanú hranicu (u vás percnetil 65 z OT), je úspešný a ďalej sú títo úspešní zoradení podľa percentilu z TSP.

V prihláške nemáte zatiaľ žiadne poradie. Ako viete, že nebudete medzi prvými 100 uchádzačmi?
Katarína Bojnanská
změněno 9. 5. 2016 20:13 nové

predpokladám to na základe informácie (žijem v tom, že je pravdivá), že percentil z TSP posledného postupujúceho z oboru psychológie býva tradične vysoký, väčšinou sa pohybuje okolo hodnôt 80+,

prosím opravte ma, ak sa mýlim, ja budem len rada
9. 5. 2016 20:34nové

To v zásade nie je nepravda, ale je to minulosť...

Prijímacie konanie na psycho prešlo vlani zmenou.

Tí, ktorí splnia OT (perc. 65) sú zoradení podľa výsledku TSP, a fakulta si do ďalšieho kola pozve 100 (reálne o niečo málo viac) najlepších študentov.

Následne po tomto treťom (ústnom) kole prijme požadovaný počet uchádzačov.

Takže napr. vlani (štatistika viď http://is.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/zpravy/podminky/Prijimaci_rizeni_FF-BcMgr_-_zprava-podminky.pdf) tam hodnota percentilu z TSP nie je uvedená - pretože to nie je to finálne kritérium.
O ničom by to nevypovedalo - najnižší percentil prijatého mohol byť napr. 50, ale to neznamená, že _každý_, kto sa hlásil na psycho a mal nad 50 je prijatý.

Ja dúfam, že je to zrozumiteľné :)
Takže by som rozhodne nič nevzdávala.
19. 5. 2016 12:32nové
O tomto přístupu jakožto doktor filozofie i přírodních a humanitních věd silně pochybuji, ale jistě máte pravdu!
Zdravím z dovolené!
A.....Z
Eva Vraníková
10. 5. 2016 12:22nové
Psychologie- ÚP
Dobrý den,
ráda bych se Vás zeptala, kdy bude zveřejněna informace o postoupení/ nep. k ústnímu pohovoru (obor psychologie) a zda jsou dostupné informace o průběhu ÚP.
Děkuji
11. 5. 2016 11:10nové

Dobrý den,

pozvánka půjde klasickou poštou koncem příštího týdne, informace se v tom čase objeví také v e-přihlášce a budete obeslána i mailem.
Ve vašem případě můžete s účastí na ústní části určitě počítat :)

K průběhu této části nemáme žádné jiné bližší informace, než ty, které jsou dostupné na webu FF:
Ústní pohovor má komisionální povahu. Komise sestává ze tří členů. Součástí ústní zkoušky je rozprava nad zvoleným psychologickým tématem, která je zaměřena na posouzení schopnosti uchazeče kriticky uvažovat v daném kontextu.

Hranice úspěšnosti u ústního pohovoru: 25 bodů (max. 50).
Aneta Horáková
11. 5. 2016 13:10nové
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak je to s postupem k ústnímu pohovoru při TSP percentilu 92,5? Děkuji mockrát za odpověď
11. 5. 2016 13:17nové

Dobrý den,

jelikož jste splnila také percentl v OT, dovolím si tipnout, že k ústní části budete také pozvána :)
Michaela Černochová
11. 5. 2016 18:29nové
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda "zvolené psychologické téma" nám bude oznámeno na ÚP, nebo si jej můžeme zvolit sami.
Sice nepočítám s tím, že bych se k ÚP přes můj katastrofální výsledek v TSP dostala, ale raději se informuji. :)
11. 5. 2016 21:29nové

Dobrý den,

mrzí mě to, ale netuším :/
Kristýna Teplanová
12. 5. 2016 10:25nové
Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, zda je nějaká šance postupu k ústnímu pohovoru při TSP
percentilu 56,45 a v oborovém testu percentil 84,5?
Předem děkuji za odpověď.
12. 5. 2016 10:28nové

Dobrý den,

nezlobte se, ale to vám nedokážu říct.
Po splnění minimální hranice z OT (percentil 65) se posuzuje pouze výše percnetilu z TSP.

U studentů s TSP percentilem nad 90 je pozvání k ÚP více-méně jisté (proto jsem si dovolila to některým i napsat).
Tereza Stiborská
22. 5. 2016 22:18nové
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda bude rozesílána nějaká oficiální pozvánka k ústnímu pohovoru, popřípadě zda se dovím někde přesnější čas konání pohovoru?
Děkuji mockrát za odpověď
23. 5. 2016 08:39nové

Dobrý den,

fakulta rozešle papírovou pzovánku k zápisu (příp. vám něco mělo přijít i mailem).
Pohovor se bude konat 9. 6. 2016, detailnější info viz ta pozvánka.
Katarína Bojnanská
31. 5. 2016 20:42nové

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, či sa mám znepokojovať, keď mi ešte neprišiel ani mail, ani pozvánka klasickou poštou, no v prihláške už mám zverejnené informácie o ústnom pohovore.

Ďakujem
1. 6. 2016 08:07nové

Dobrý deň,

dostavte sa podľa pokynov v e-prihláške.
Papierovú pozvánku v zásade mať nemusíte, nastalo zrejme zdržanie/chyba pri doručovaní klasickou poštou.
Tereza Hebká
3. 6. 2016 10:11nové
Dobrý den,
mám dotaz ohledně ústního kola.. Všichni, které znám a postoupili, mají čas na 8.3o (včetně mě). Já mám však problém, že to z dopravních důvodů na tento čas nestíhám - na trase Krkonoše - Brno mám mnoho výluk, takže můžu dorazit nejdříve ve 2 hodiny.. :( Byl by s tím nějaký problém?
Děkuji
3. 6. 2016 19:03nové

Dobrý den,

pokud se svévolně dostavíte v jiný než určený čas, může Vám fakulta vykonání zkoušky odmítnout (s odkazem na to, že jste se nedostavila řádně a včas).

Komise není pouze jedna, je tak možné, že vás "stihne" ve stejný termín víc.
Pokud nemáte spoj tak, abyste byla ráno v Brně včas, můžete přicestovat den předem (stejně se to řeší u TSP).
Nebo můžete zkusit kontaktovat přímo FF (http://www.phil.muni.cz/wff/home/orgstru/pr/) a domluvit se na pozdějším příchodě. V 14 hod je ale opravdu již pozdě.
Petra Kulhánková
11. 5. 2016 18:29nové
Přijímací řízení

Vážená paní, vážený pane,

s ohledem na zveřejnění výsledků TSP bych se Vás chtěla zeptat, zda máte k dipozici u oboru Německý jazyk a literatura + Veřejná ekonomika a správa (prezenční forma studia) předběžně seřazený seznam uchazečů právě podle výsledků TSP. Minulý akademický rok stačilo k přijetí pouze 0,06 percentil (http://is.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/zpravy/podminky/Prijimaci_rizeni_FF-BcMgr_-_zprava-podminky.pdf), proto by mě zajímalo, zda se hranice letošní rok výrazněji nezměnila.

Vím, že oficiální výsledky budou známy až po absolvovaní oborového testu z německého jazyka, nicméně protože potřebuji svoji situaci v případě nepřijetí na Vaši fakultu řešit co nejdříve (výsledky by měly být podle oficiálního vyjádření zveřejněny až nejdříve 23. 6.), chtěla bych Vás tímto požádat a byla bych Vám velmi vděčná o vyjádření, zda mám vůbec šanci se na daný obor po úspěšném zvládnutí oborového testu dostat (můj percentil byl 16).

Mockrát děkuji za Váš čas.

S přáním pěkného zbytku dne

Petra Kulhánková
změněno 11. 5. 2016 21:36 nové

Hezký den přeji,

jak sama správně píšete - výsledky budou známy až po OT.

Nyní není možné na Vaši otázku odpovědět, prostě to nelze.
OT na FF má eliminační funkci.
Je předem stanovena min. hranice pro úspěšné absolvování OT (50 bodů ze 100 možných). Teprve ti, kteří tuto hranici přesáhnu, budou hodnoceni jako "úspěšní" a pouze z těchto úspěšných uchazečů bude sestaven seznam pro přijetí.

Tzn. někdo s percentilem 90 z TSP, ale slabší znalosti z němčiny, může být po OT vyřazen (nesplní OT).
To vysvětluje i loňský percentil posledního přijatého.

Pro představu, v roce 2014 to byl percentil 1,5; v 2013 percentil 5,27; v 2012 to bylo 11,61.
Na Vašem místě bych se k OT dostavila a rozhodně to předem nevzdávala.
Alina Caraus
30. 5. 2016 21:26nové

Dobrý den!
Podávála jsem přihlašku na německy jazyk a literaturu.
Prosím Vás, chtěla bych vědět,co mam dělat, když můj percentil(TSP) je 15,93
Mohla bych se dostavit do OT ? Nebo na to už nemá smysl?
A na zakladě čeho, TSP nebo OT rozhoduje komisie přijetí či nepřijetí ke studiu?
Moc Vám děkuji !

Alina Caraus
30. 5. 2016 21:38nové

Dobrý den,

určitě se dostavte :)

Důležité jsou výsledky obou testů.
TSP již máte za sebou, výsledek znáte.
Teď musíte napsat oborový test. Pro oborový test je stanovena hranice úspěšnosti, musíte získat min. 50 bodů (maximum je 100). Pouze ti studenti, kteří dosáhnou 50 bodů a víc, jsou úspěšní.
Tito úspěšní jsou poté seřazeni do pořadníku, dle výsledku v TSP.

Takže pokud zvládnete OT, máte šanci na přijetí.
16. 5. 2016 14:03nové
Z dvouoboru jednoobor a prominutí testu na zakladě maturity
Dobrý den.
Hlásím se mezifakultně na FF a FSS a dočetla jsem se, že je možné být přijata jen na FF, pokud při přijímacích zkouškách splním všechny podmínky. Prý mám formou dopisu požádat přímo Filosofickou fakultu. Zajímá mě tedy,kam a kdy mám dopis poslat a co vše by měl obsahovat?
Dále mám dotaz ohledně prominutí oborového testu na základě maturity. Můžu o prominutí požádat i dva roky po maturitě?
Moc děkuji za odpověď.
Hezký den.
16. 5. 2016 14:58nové

Dobrý den,

pokud nebudete přijata na mezifakultní kombinaci FSS+FF, ale zároveń splníte podmínky pro jednoobor na FF, můžete písemně požádat OPPŘ FF MU (kontakt http://www.phil.muni.cz/wff/home/orgstru/pr/) o přijetí na tento jednoobor.

Další detaily, prosím, řešte přímo s OPPŘ.

Dtto otázka na maturitu, prosím, adresujte ji přímo OPPŘ.
29. 6. 2016 19:02nové
Dobrý den.
Písemně jsem požádala OPPŘ o přijetí pouze na FF (jak jste mi poradila v květnu) a zajímalo by mě, jak dlouho budu čekat na odpověď od fakulty, zda mě přijímají.
Děkuji a hezky děn.
29. 6. 2016 20:16nové

Hezký den,

v zásadě mají na reakci lhůtu 30 dnů. S ohledem na zkušenosti a zejména aktuální vytížení OPPŘ bych nějaké dřívější vyřízení opravdu neočekávala... Pokud to mohu takto zcela upřímně napsat.
7. 7. 2016 09:58nové
Moc děkuji za odpovědi. Již snad poslední věc, co mě zajímá.. Přišel mi dopis o nepřijetí na FSS, píše se tam: Hranicí pro úspěšné absolvování přijímacího řízení je dosažení přepočteného percentilu minimálně 120 a z TSP minimálně 75,05... Znamená to, že tato hranice TSP se vztahuje i k FF nebo jen k FSS a na FF je hranice jiná? Můj percentil je totiž 68, což jsem myslela, že vzhledem k minulému roku bude stačit, tak mě teď trochu zamrazilo.
Děkuji a hezký den!
7. 7. 2016 12:51nové

Dobrý den,

hranice pro obor z FF je opravdu 75,05.
Hranice z let minulých opravdu nejsou ukazatel a nelze na ně spoléhat.
Letos FF poprvé promíjela OT na základě maturity, mnoho studentů tuto možnost využilo, i proto se i percentil posledního přijatého vyšplhal o něco výš.

Loňská statistika také zahrnuj případné dodatečné přijímání. Je proto možné, že po zápisech percentil ještě klesne.