8. 11. 2010 16:10nové
Dotazy specifické pro právnickou fakultu.
Anna Chroustová
7. 6. 2017 13:00nové
Přestup z kombinované formy studia na prezenční
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli je možné přestoupit z kombinované formy studia na formu prezenční. Jsem přijata na obor veřejná správa, ale ráda bych studovala prezenční formu studia, nikoliv kombinovanou. Popř. jestli se dá přestoupit i na úplně jiný obor?
Děkuji za odpověd'.
7. 6. 2017 15:04nové

Dobrý den,

přestup z Bc. na Mgr. na PrF není možný, za žádných okolností.
Musíte si vždy podat přihlášku, úspěšně absolvovat přijímací zkoušku a být přijata.

Můžete změnit Bc. obor, v rámci PrF.
Anna Chroustová
7. 6. 2017 19:00nové
Takže by bylo možné změnit obor Veřejná správa např. za obor Regionální rozvoj a správa nebo obor Veřejná ekonomika a správa?
8. 6. 2017 00:47nové

Ne, protože ty dva obory nejsou v rámci PrF, oba jsou na ESF. Takže opět platí to, co v předešlém příspěvku - podat přihlášku, dosáhnout percentilu, zapsat se ke studiu.

Bc. obory na PrF mají na začátku v 1. semestru stejné povinné předměty (asi jeden obor má nějaké navíc), pak se nějak odlišují a může se stát, že člověku nevyhovuje skladba povinných předmětů nebo třeba státnicových předmětů a to svoje zaměření si změní - přestoupí na jiný Bc. obor. Třeba z Veřejné správy na Teorii a praxi trestního a správního procesu. Ale platí, že všechny Bc. obory na PrF jsou kombinované.
9. 6. 2017 12:23nové
Ještě bych doplnila, že přestup v rámci bc. oborů na PrF MU není vždy automaticky povolován. Po obdržení takové žádosti se zkoumá např. kapacitní možnost oboru, do kterého chce student přestoupit, a nebo percentil získaný v TPS (nesmí být nižší než percentil posledního uchazeče navrženého k přijetí do daného oboru, aby nedocházelo k obcházení podmínek přijímacího řízení).
LP
8. 6. 2017 21:51nové

Ještě doplním jednu možná důležitou informaci, když se ptáš na přestup z kombinované formy studia na prezenční.
Pokud ti jde mimo jiné o hrazení zdravotního pojištění, tak to by v případě, že je ti méně než 26 let, za tebe hradil stát stejně jako na prezenčním studiu. Pokud je ti více než 26 let, tak je to z hlediska placení zdravotního pojištění jedno, kterou formu studia zvolíš, protože za tebe už stát zdravotní hradit nebude ani v prezenční ani v kombinované formě.
Na ostatní studentské slevy bys ale na kombinovaném studiu neměla nárok (šalinkarta, kino, divadlo, atd.).

Příklad: letos máš po maturitě a chtěla bys pouze studovat a nepracovat, můžeš jít na kombinované studium a zdravotní za tebe bude hradit stát.

Třeba jsem ti trochu pomohla v rozhodování.
9. 6. 2017 07:30nové

Doplním ješte info ke slevám - nelze paušálně říct, že student kombi formy nemá nárok na slevy.

Slevy poskytuje 3. strana - obchodník, přepravce, poskygtovatel služeb atd., a je na nich, jaké podmínky si stanoví.

Existují třeba přepravní společnosti, které nepožadují přímo ISIC, stačí jim potvrzení o studiu. Studium v kombinované formě je řádným VŠ studiem dle zákona o VŠ, student potvrzení o studiu dostane. Kdysi to dokonce akceptoval i DPMB (šalinkarty v Brně). Afaik to už ale neplatí, bohužel.