8. 11. 2010 16:05nové
Dotazy specifické pro filozofickou fakultu.
Klára Kacířová
17. 5. 2017 11:48nové
kombinované a prezentační studium

Dobrý den
ráda bych se na zde obrátila s dotazem.
Přihlášku jsem si podávala na dva obory na Filozofické fakultě s plánem prezentačního dvouoborového studia. Bohužel, zaměnila jsem si pojmy a přihlásila se na každý obor (zvlášť) jako na Kombinované jednooborové studium.
Ráda bych se tedy zeptala, je-li možné tento můj omyl ještě dodatečně napravit před nástupem do prvního sementru a jestli ano, tak jak tedy. Nebo jak bych měla dále postupovat.

Mockrát děkuji za vaši odpověď a radu.

Klára Kacířová
24. 5. 2017 09:30nové
Přiložení bakalářské práce
Dobrý den,
pokud je součástí přijímacího řízení do navazujícího studia přiložení bakalářské
práce, v jaké podobě je možné to udělat?
Její originál nemám k dispozici. Veřejná je samozřejmě elektronická verze,
případně ji mohu vytisknout (bez desek, ovšem).
Děkuji,
Zuzaníková
Monika Murgová
29. 5. 2017 18:13nové
zápis

Dobrý deň,

Podala som si prihlášku na jednoodborové štúdium holandského jazyka a literatúry a na baltistiku, avšak rada by som ich študovala spolu. Keď som bola na dni otvorených dverí mi bolo povedané, že si prihlášky mám podať na jednoodbory a pri zápise mi z toho nejako spravia dvojodbor. Na baltistiku ma už vzali, keďže je to odbor kde stačí TSP lenže na holandčinu musím robiť odborový test tak by som sa chcela spýtať či zápis bude v rovnaký termín, 22.6. kedže zatiaľ mi prišla pozvánka na zápis kde píše "odbory bez odborových testov"

snáď dáva zmysel čo sa pýtam. Vďaka! :-)
31. 5. 2017 16:18nové

Dobrý deň,

aktuálne ešte jednáme o presune komisie s OT na skorší termín, tak, aby ste mali výsledky odborov s OT 19. 6. - a mohli si zapísať dvojodbor už 22. 6. 2017.
Aktualita bude na webe FF, v sekcii pre uchádzačov - informácie k zápisu. Skúste sa tam tak o 7-10 dní mrknúť.
Nikola Trunečková
29. 5. 2017 21:34nové
Ústní pohovor - psychologie

Dobrý den,

Chtěla bych se zeptat, jak dlouho zhruba trvá ústní pohovor na FF, obor psychologie. Děkuji
30. 5. 2017 09:37nové

Dobrý den,

obvykle trvá cca 20 minut. Více než 30 minut by to být nemělo.
Daniela Dobrovolná
30. 5. 2017 19:59nové
Ústní pohovor - psychologie
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na bližší informace ohledně ústního pohovoru k psychologii na FF. Především by mě zajímalo, co mohu tak čekat za otázky atd. Na webu jsem našla pouze toto: "Součástí ústní zkoušky je rozprava nad zvoleným psychologickým tématem, která je zaměřena na posouzení schopnosti uchazeče kriticky uvažovat v daném kontextu." což si nějak neumím představit, o co by mohlo jít.
Předem děkuji
31. 5. 2017 06:10nové

Dobrý den,

průběh pohovoru je přesne v souladu s popisem.
Komise, před kterou předstoupíte, si s vámi prostě normálně promluví - "nadhodí" nějaké psychologické téma a bude se snažit vést s vámi diskusi na toto téma.

Žádný seznam předem určených témat není.
Daniela Dobrovolná
31. 5. 2017 09:28nové
Dobře, moc děkuji
Katarína Štrbová
8. 6. 2017 12:51nové
List rozhodnutie o prijatí (Bc.)
Dobrý deň,
Mám otázku ohľadom doporučeného listu o prijatí/neprijatí.Na stránke FF je uvedené že rozhodnutia sa posielali 2.6.2017. Na dva obory (na ktoré som prijatá nebola) mi rozhodnutie prišlo prakticky okamžite, ale ešte mám dva obory, na ktoré som prijatá bola a ešte stále mi nič neprišlo.
Pravdepodobne je to v poriadku, možno som len netrpezlivá.
Za odpoveď ďakujem.
10. 6. 2017 08:56nové

Dobrý deň,

rozhodnutia sa posielajú oddelene.
Takže najskôr vám boli doručené rozhodnutia o neprijatí, následne pôjdu rozhodnutia o prijatí.
Tie by ste mali dostať v priebehu nasledujúceho týždňa.

Informácie k zápisu sú ale priamo na webe FF, už od začiatku júna, viď pokyny https://www.phil.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/zapis-do-studia
Papierovú pozávnku nepotrebujete.
Nikola Trunečková
9. 6. 2017 05:19nové
Počet přijatých, rozhodnuti o prijeti/neprijeti

Dobrý den,

Chtěla bych se zeptat, kolik lidí se může dostat na psychologii na FF? Našla jsem, že 85, ale byl to takový pofidérní zdroj.
Pak také, zda-li se (po úspěšném šložení TSP a oborového testu)výsledky jednotlivých uchazečů řadí pouze podle výsledků u pohovoru? (Psychologie FF). Nebo se nějak započítávají i výsledky z již jmenovaných TSP a obor.testu?
A poslední dotaz (opět nevím, jestli jsem si to našla správně), rozhodnutí o přijetí/nepřijetí (psychologie FF)má být do 22.6?

Děkuji předem a omlouvám se, pokud se tyto informace v minulých vláknech již oběvili. Nenašla jsem.
10. 6. 2017 09:01nové

Dobrý den,

počet studentů si určuje přímo katedra, hodnota 85 je loňský počet přijatých, viz https://is.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/zpravy/podminky/Prijimaci_rizeni_FF-BcMgr_-_zprava-podminky.pdf
Obdobně to může být i letos.

Způsob hodnocení přijímacích zkoušek je:

"Hranice úspěšnosti v oborovém testu: percentil 65.
Hranice úspěšnosti u ústního pohovoru: 25 bodů (max. 50).
Uchazeči, kteří úspěšně vykonají oborový test, budou seřazeni do konečného pořadí podle výsledků TSP."
Viz https://www.phil.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/20866-psychologie#prijimaci-rizeni

Takže ti, kdo splní pohovor na požadovanou hranici, jsou úspěšní uchazeči a dále jsou seřazeni dle percentilu z TSP.

Komise zasedá v týdnu od 19. 6., bližší a přesný datum je v případe FF těžko stanovit, mrzí mě to.
Jana Tesařová
10. 6. 2017 21:25nové
oborový test RJ

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda se v blízké době zveřejní zadání oborového testu z ruského jazyka, a také jeho výsledky.

Děkuji za odpověď.
10. 6. 2017 23:11nové

Dobrý den,

výsledky budou zveřejněny společně s výsledk, tzn. rozhodnutím přijímací komise.
Veronika Tesařová
11. 6. 2017 11:10nové
Dobirani
Dobry den, chtela bych se zeptat, konkretne na FF, obor Sdruzena umenovedna studia.Kdyz je nekdo pod carou, zda dekan dobira? Jak to bylo v minulych letech, dobiralo se nekdy na tento obor? Predem dekuji.
11. 6. 2017 19:17nové

Dobrý den,

to, jak to bylo v minulých letech, je naprosdto irelevantní,.

Zda se bude dobírat, ev. jak moc a na jaké obory, o tom rozhoduje vždy a pouze aktuální ročník.
Záleží kolik studentů fakulta přijala, kolik si přeje mít zapsáno, kolik z těchto studentů se nezapíše etc etc. To jsou proměnné, které všechny neznáme, proto nelze nic dovozovat.

Zápis na FF se koná 22. 6. a poté ještě 19. - 21. 7. 2017.
Teprve na konci července se proto může něco změnit. Ale také nemusí. Viz "Děkan fakulty však nemá povinnost uvolněná místa dodatečně obsadit dalšími uchazeči."
Tímea Halászová
12. 6. 2017 11:33nové
Zápis

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať o zápise do štúdia. Konkrétne som bola prijatá na odbor taliansky jazyk a literatúra, ale písala som odborové testy aj z nemeckého jazyka a literatúry a anglického jazyka a literatúry. Zápis do štúdia bez odborových testov (v mojom prípade taliansky jazyk a literatúra) sa koná 22.6.2017. Nakoľko sa v tomto čase približne len dozviem či som na ďalšie odbory prijatá, nie som si istá akým spôsobom sa mám zapísať, keď si chcem spojiť štúdium talianskeho jazyka a literatúry a nemeckého, prípadne anglického jazyka a literatúry. Najlepšie by bolo asi riešiť to osobne a spýtať sa rovno na mieste, ale v tom čase budem odcestovaná a na zápis za mňa príde niekto iný. V čase, keď cestujem, ešte nebudem vedieť výsledky z odborov s odborovými testmi, a teda si nie som istá ako v takomto prípade postupovať. Mohli by ste mi prosím poradiť? Písala som asi pred týždňom na mail uvedený v dopise o prijatí, ale nikto sa mi odtiaľ neozval.

Ďakujem.
12. 6. 2017 14:39nové

Dobrý deň,

máte dve možnosti, v zásade.

1. počkať proste na zápis v júli a zapísať sa na odbor/kombináciu podľa výsledkov vašich odborov s OT
2. dúfať, že komisia stihne rozhodnúť do 22. 6. a zverejniť rozhodnutie v e-prihláške, takže váš zmocnenec vás už 22. 6. môže zapísať do vybraného dvojodboru - budete vedieť, ako dopadla AJ a NJ.
Iryna Prendelovych
21. 6. 2017 20:40nové
Obor
Dobrý den. Chtěla bych se dostat na obor Japanistika, ale ještě nemám výsledky. přijít na druhý termín zápisu nemůžu. Kdy se ještě můžu zapsat na obor?
Taky bych chtěla znát, či můžu být zítra začislena na jiný obor, se kterého mám výsledek, a pak vybrat Japanistiku.
Ester Illichmannová
23. 6. 2017 12:33nové
Zápis FF a PřF
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, kdy se mám dostavit na zápis, když jsem přijata na oboz Anglický jazyk a literatura (na FF) a Geografie a kartografie (PřF). Mám to mezifakultně. Výsledky se mi sice objevují, ale nepřišel mi ani email, ani dopis s dalšími informacemi.
Nevím zda se zapisuji na každou fakultu zvlášť nebo jak to vlastně probíhá.
Prosím o pomoc.
Děkuji!
23. 6. 2017 16:37nové

Dobrý den,

jedná se o jedno studium (byť dvouoborové). Mateřsky spadá pod PřF, absolvuejte teda zápis na PřF.
Detaily viz http://www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Zapis-ke-studiu -> harmonogram je klikatelný odkaz.
Máte termín 18. 7. 2017.
Ester Illichmannová
26. 6. 2017 23:12nové
Děkuji moc za hbitou odpověď a víkend bez stresu. Dnes přišel i dopis.
Slávka Adlerová
23. 6. 2017 22:40nové
zápis - júl
Dobrý deň, písala som včera na email ktorý som mala v liste o prijatí ale nikto mi neodpísal, mala som ísť na zápis 22.6. ale nemohla som a posielala som splnomocnenie aj kópiu vysvedčenia kamarátovi, ktorý je v Brne lenže jemu to prišlo neskoro. Prečítala som si že zápis na FF je aj v termíne od 19. do 21.7. tak či by sa nedalo že by som prišla tam? Alebo až na termín v septembri?
27. 6. 2017 08:06nové

Dobrý deň,

prídite na zápis v júli, nič sa nedeje :)
Kateřina Poláčková
28. 6. 2017 11:49nové
Dodatečné přijetí na jednooborové studium

Dobrý den,

z důvodu nedostačující kapacity bohužel nejsem přijata na mezifakultní dvouoborové studium Anglický jazyk a literatura a Mediální studia a žurnalistika. V dokumentu Informace o přijímacím řížení ke studiu v bakalářských studijních programech v akademickém roce 2017/2018 jsem se ale dočetla, že ještě mohu být přijata na jednooborové studium na FF MU, pokud se v oboru umístím v pořadí uchazečů nad stanoveným kapacitním limitem a zašlu písemnou žádost FF MU. Chtěla bych se zeptat, kde se dozvím své umístění v celkovém pořadí uchazečů o jednooborové studium Anglického jazyka a literatury, a popř. do kdy musí být žádost o dodatečné přijetí zaslána.

Předem děkuji za odpověď.
28. 6. 2017 15:11nové

Dobrý den,

přijetí pro jednooborovu AJ rozhodně splňujete :) (jak percentil z TSP, tak výsledek OT).

Žádost, prosím, zašlete co nejdřív.
Jana Tesařová
3. 7. 2017 12:05nové
zápis

Dobrý den,
chci se zeptat, zda je problém, pokud chci studovat 2 obory-PdF a FF. Na oba obory jsem se dostala a na PdF jsem již zapsaná ke studiu. U obou mám prezenční studium. Jak bude probíhat zápis na FF, když už mám UČO?

Děkuji za odpověď.
3. 7. 2017 15:45nové
Dobrý den,
studium více oboru určitě problém není. Jediný problém by mohl nastat při tvorbě rozvrhů, kdy se vám mohou povinné semináře překrývat. UČO budete mít jen jedno, takže to, které již máte budete používat i na FF. Jinak by se zápis lišit nijak neměl. Pokud byste měla pocit, že potřebujete znát nějaké bližší informace k druhému zápisu, obraťte se prosím přímo na studijní oddělení FF na studijni@phil.muni.cz
11. 7. 2017 01:55nové

Podle těch informací nově přijatým studentům na webu FF to vypadá, že na této fakultě ani letos není nutný osobní zápis, pokud už člověk vlastní přístupové údaje a UČO. Netuším ale, jestli se to dá aplikovat i v případě, kdy oba zápisy jsou "letošní", to budou vědět na tom Studijním oddělení (ovšem přes prázdniny mají omezený provoz).

Jinak zápis probíhá, co si tak matně pamatuji, stejně jako u těch, kteří ještě studenti nejsou (takže opět odkazuji na stránky FF), jen se nepřebírají ty přístupové údaje a heslo, podepisovala jsem se na jiný papír a referentka se mírně divila, co tam dělám - z toho usuzuji, že nějaká část studentů možnosti zápisu "poštou" využívá.
Karolína Jánská
12. 7. 2017 09:55nové
Oborový test

Dobrý den.

Chtěla bych se Vás zeptat, jestli jde posunout termín oborového testu (obor pomocné vědy historické). Test se má konat 1.9.2017 , bohužel jsem ale celé prázdniny v Německu a vracím se 5. září. Proto bych se chtěla zeptat, jestli je tu možnost, že bych mohla dostat náhradní termín.

Děkuji!

Karolína Jánská
12. 7. 2017 15:22nové

Dobrý den,

No standardně se to neděje ale můžete zkusit poprosit studijní oddělení FF (prijimaci.rizeni@phil.muni.cz) o nějakou individuální výjimku, případně přímo sekretariát Ústavu pomocných věd historických a archivnictví (maradova@phil.muni.cz). Ale pokud se budete domlouvat přímo s UPVHA, studijní oddělení o tom musí také vědět.

Přeji hodně štěstí,

Karel Kylián
Pavlína Kunovská
18. 7. 2017 15:31nové
Zápis v září
DObrý den, chtěla bych se zeptat, zda na obor Ruština se zaměřením na oblast firemní praxe, služeb a cestovního ruchu berou i zářijové maturanty.
Děkuji za odpověď
18. 7. 2017 21:21nové

Dobrý den,

ano, je to možné, ale jelikož potřebujete mauritní vysvědčení k zápisu, je potřeba se domluvit na náhradním termínu zápisu. Domluvte se prosím přímo se studijním oddělením FF (prijimaci.rizeni@phil.muni.cz).
Pavlína Kunovská
20. 7. 2017 20:02nové
Mockrát děkuji za odpověď. Chtěla bych se také zeptat, zda se mohu nezávazně zúčastnit zápisu a seznám se s univerzitou.