8. 11. 2010 16:10nové
Dotazy specifické pro právnickou fakultu.
9. 6. 2017 07:30nové
Přestup z kombinované formy studia na prezenční

Doplním ješte info ke slevám - nelze paušálně říct, že student kombi formy nemá nárok na slevy.

Slevy poskytuje 3. strana - obchodník, přepravce, poskygtovatel služeb atd., a je na nich, jaké podmínky si stanoví.

Existují třeba přepravní společnosti, které nepožadují přímo ISIC, stačí jim potvrzení o studiu. Studium v kombinované formě je řádným VŠ studiem dle zákona o VŠ, student potvrzení o studiu dostane. Kdysi to dokonce akceptoval i DPMB (šalinkarty v Brně). Afaik to už ale neplatí, bohužel.
Michaela Nosková
10. 6. 2017 09:27nové
Poplatky spojené s předchozím studiem
Dobrý den, někde jsem se dočetla že s předchozím studiem na jiné VŠ souvisí i
nějaké poplatky. Od září 2016 jsem stále studentem MENDELU, teď v červnu mám jít
na zápis na MUNI ( obor Právo a právní věda), v době zápisu pravděpodobně
studentem ještě stále budu, zatím nevím kdy mi bude ukončeno studium. Plynou z
toho pro mne nějaké platební povinnosti vůči MUNI, případně jak mám postupovat abych se jim vyhnula? Děkuji
10. 6. 2017 09:47nové

Dobrý den,

důležitá otázka je, zda máte o studium na Mendelce zájem. Plánujete toto studium úspěšně (až po titul) ukončit?

Pokud ne, ve vlastním zájmu toto studium ukončete Vy sama. Škola vás "vyhodí" klidně i až na podzim - záleží, kdy je na MendelU nastavena kontrola průchodu studiem a splnění podmínek. Teprve pak vám totiž zašlou formální rozhodnutí o ukončení studia pro nesplnění požadavků, pak plyne 30denní lhůta pro podání odvolání a teprve poté je vám studium ukončeno. Klidně se to může natáhnout až na konec října.

Každé neúspěšné studium je totiž způsobilé vést k vyměření poplatků v dalším studiu.

Prosím, vaši individuální situaci konzultujte přímo s Mgr. Odstrčilovou, kontakt viz https://is.muni.cz/osoba/9148
Minh Thu Dangová
27. 6. 2017 06:37nové
Dobírání

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat.. Letos bylo na obor právo přijato 410 lidí, je nějaká pravděpodobnost, že fakulta bude dobírat nebo nemá potřebu? A pokud ano, tak kdy si mám kontrolovat e prihlasku?

Děkuji.
27. 6. 2017 08:08nové

Dobrý den,

pouze opravím asi překlep, bylo přijato 610 studentů (abychom tu neděsili ostatní :) )

Zda bude fakulta dobírat, to se nedá říct. Nevíme, kolik studentů si požádalo o náhradní termín zápisu v září. Do 3. 7. 2017 mají možnost ještě doložit maturitní vysvědčení ti, kteří to nestihli do termínu zápisu. Takže dřív, než v polovině července to asi známo nebude.
Minh Thu Dangová
27. 6. 2017 22:16nové
A jen pro zajímavost.. Dobírala fakulta v předchozích letech?
27. 6. 2017 22:41nové
Ano, v posledních letech se celkem často dobírá.
Minh Thu Dangová
15. 7. 2017 21:51nové

Dobrý den,

už je tedy známo zda fakulta bude či nebude dobírat?
17. 7. 2017 19:52nové

Dobrý den,

bohužel nelze předpovědět, zda PrF bude nebo nebude dobírat další studenty. Fakulta se o výsledku přijímacího řízení obvykle vyjadřuje do začátku srpna, ale o dodatečném dobírání studentů nelze nikde dohledat žádné oficiální informace. Mohu Vám leda doporučit pravidelně kontrolovat Vaši e-přihlášku.

Obecně ale platí, že k zápisu do studia každý rok určité procento studentů nedorazí. S tímto procentem (na základě výpočtů statistik z loňských let) fakulta počítá a do studia přijímá studentů více. Pravděpodobnost dobírání tedy bohužel není příliš vysoká.

Hezký den,
Anna Kyselová
Lyudmyla Yavorska
19. 7. 2017 15:31nové

Dobrý den,

umistila jsem se na pořadi 87, a posledni přijaty uchazeč na 81. Mám šanci na dobíraní?

A když ted' budu podavat přihlašku na celoživotni vzdělavání a během studia se uvolni místo na te Právní specializace tak mohou mě přijat?

Předem děkuji za odpověd'
19. 7. 2017 16:19nové

Dobrý den,

šanci na přijetí na dobírání, i když jste 6. pod čarou, opravdu předpovědět nelze. Jak jsem psala - fakulta dopředu počítá s určitým procentem studentů, kteří k zápisu nedorazí, a proto rovnou přijímá studentů více tak, aby k dobírání dojít nemuselo. Proto Vám doporučuji se na dobírání nespoléhat.

Do řádného studia lze nastoupit pouze v rámci klasického přijímacího řízení. Pokud by se již během probíhajícího semestru - jak říkáte - mezi studenty "uvolnilo" místo, na tato místa se již studenti nepřijímají. Po roce studia přes program CŽV však můžete opět zkusit udělat přijímačky jako ostatní běžní uchazeči (přihlášku podat klasicky do konce února 2018) a v případě úspěchu si nechat uznat kredity za již splněné předměty a automaticky tak nastoupit rovnou do druhého ročníku.

Anna Kyselová
20. 7. 2017 23:08nové

Do řádného studia lze, pokud vím, nastoupit i přestupem z CŽV po 2 absolvovaných letech (kromě té možnosti po 1 roce "studia" klasicky přes přijímací řízení s uznáním předmětů, jak se píše výše), pokud tedy osoba - účastník vzdělávání získá určitý počet kreditů.

Viz tady: https://www.law.muni.cz/content/cs/studium/celozivotni-vzdelavani/czv-a-studium/ , ale nemyslím, že by to bylo "když se uvolní místo", ale prostě automaticky při splnění těch podmínek. Zejména u bakalářských oborů těch osob v programu CŽV není tolik, aby to místo nebylo. Navíc ona ta výuka stejně probíhá dohromady se studenty bakalářského studia, jen s tím rozdílem, že účastníkům nejsou nabízeny všechny povinně volitelné předměty, takže reálně to takový rozdíl není.
20. 7. 2017 22:55nové
Zatím je v 1. semestru zapsáno 399 studentů, fakulta jich chce 450, ale netuším, kolik lidí se bude zapisovat v náhradním termínu v září.
Minh Thu Dangová
28. 7. 2017 19:39nové
Takže zda fakulta bude či nebude dobírat se dozvíme až v září?
změněno 7. 8. 2017 15:46 nové
Dobrý den,
bohužel nelze předpovědět žádné přesné datum, zda a kdy bude právnická fakulta studenty dobírat. Takovéto informace fakulta nikde veřejně neuvádí. Nejzazší termín, do kterého musí být všichni studenti již zapsáni do studia, je 17.9.2017, neboť 18.9.2017 již začíná výuka podzimního semestru (viz https://www.law.muni.cz/content/cs/studium/informace/ - položka Harmonogram).
Karolína Černá
27. 7. 2017 11:47nové
cžv

Dobrý den,

mám přihlášku do cžv obor právo a chtěla bych se zeptat, kdy asi budou zveřejněné výsledky přijetí.

Díky za odpověď
změněno 27. 7. 2017 22:43 nové

Dobrý den,

Bohužel budete muset vydržet, ještě ani nebyl ukončen sběr přihlášek (který je až do 15.8.) a jak se dočtete zde po rozkliknutí vašeho oboru https://www.law.muni.cz/content/cs/vyhlaseni-programu-celozivotniho-vzdelavani-pro-akademicky-rok-2017/2018/
budete v případě splnění podmínek vyzvána k podpisu smlouvy, v opačném budete informována o nepřijetí. Pokud by jste chtěla nějaké bližší informace a přesnější termíny, obraťte se prosím na paní magistru Lautrbachovou ( https://www.law.muni.cz/content/cs/studium/celozivotni-vzdelavani/kontakt/ )
Lyudmyla Yavorska
1. 8. 2017 12:01nové
Certifikate B2
Dobrý den, jsem cizinka a chtěla bych zeptat jestli potrebuji certifikate na uroveň B2 z češtiny na pravnické fakultě?
16. 8. 2017 12:58nové
Dobrý den,
přijímací řízení na Právnickou fakultu probíhá v češtině. Úspěšné složení přijímací zkoušky je tedy dostatečným prokázáním znalosti českého jazyka. Žádný certifikát potřeba není.
8. 11. 2010 16:14nové
Dotazy specifické pro fakultu sociálních studií.
Šárka Topinková
2. 2. 2017 16:09nové
NMgr. obor Sociální práce (kombinovaná forma) - směr studia

Dobrý den, při podání přihlášky se mi ukázaly jen dvě možnosti směrů studia - mikro poradenství a makro komunity. Někde jsem četla, že si můžeme vybrat ze 4 směrů. Je to pravda? Pokud ano, můžete mi prosím poslat odkaz, kde se více dozvím o těchto směrech? Na stránkách katedry SP jsem nic nenašla. Děkuji za Váš čas a ochotu.

S pozdravem

Šárka Topinková
2. 2. 2017 20:28nové

Dobrý den,

obor nabízí právě dve specializace, viz web fakulty na http://www.fss.muni.cz/admission/master_studies/socialni_prace_komb
Šárka Topinková
3. 2. 2017 11:23nové

Dobrý den, děkuji moc za odpověď. Právě na této stránce jsem se dočetla o 4 směrech studia, tak jsem si to chtěla jen ujasnit.

https://www.muni.cz/uchazeci/navazujici-magisterske-studium/vyberte-si-obor/16470-socialni-prace

S přáním pěkného dne

Šárka Topinková
Alžběta Šidlová
změněno 28. 2. 2017 22:01 nové
Oborové testy u SCIO

Ahoj!

k TSP musím udělat i oborovky. U přihlášky jsem si ale nevolila nikde datum, místo.. prostě nic. Přijde mi dopis o tom, kdy a kde mám být nebo jsem něco přehlédla?

Díky)
28. 2. 2017 22:27nové

Ahoj,

můžu se zeptat, ke které přihlášce se vážou oborovky? Ani jeden z vybraných oborů oborovky totiž nemá....
Petr Štěpánek
20. 3. 2017 10:11nové
Přijímací zkoušky
Dobrý den, zajímal by mě zda je i na FSS možnost vyjímky z přijímacích zkoušek. Pokud taková možnost je tak za jakých podmínek ?
Předem děkuji za odpověď
15. 4. 2017 20:41nové

Dobrý den,

FSS neumožňuje požádat o prominutí přijímacích zkoušek, musíte absolvovat všechny předepsané testy.
změněno 3. 4. 2017 17:40 nové
Psychologie hranice bodů pro přijetí

Dobrý den,
zajímalo by mě, jakého počtu bodů dosáhl u přijímacích zkoušek na psychologii v roce 2016 poslední přijatý. Na stránkách fakulty (https://www.fss.muni.cz/admission/bachelor_studies/psychologie) jsem ve statistice oboru z roku 2016 našla údaj, že minimum získaných bodů bylo 160, ale v tabulce podmínek pro přijetí (https://is.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/zpravy/podminky/Prijimaci_rizeni_FSS-Bc_-_zprava-podminky.pdf) zase 165,6 bodů. Vím, že letošní rok může být hranice posunutá úplně jinde, ale pro představu bych ráda věděla, který údaj je správný.
Také by mě zajímalo, jestli se dá zjistit, kolik lidí se letos na obor psychologie hlásí.

Předem děkuji za odpověď.
3. 4. 2017 22:00nové
Web fakulty uvádí PSY jako celek, tj. všechny kombinace (navíc mám podezření, že trochu zaokrouhlují), údaj který jsi našla ve zprávě se týká jednooboru (osobně bych rozhodně více věřil oficiální Zprávě, než nějakým tvrzením na webu).
4. 4. 2017 13:29nové
Ještě mě napadá, jestli 160 není poslední prijaty po dobirani...
Barbora Šťastná
20. 5. 2017 14:50nové
Na psychologii se i dobira?
Alexandra Prachárová
7. 4. 2017 18:09nové
Výsledky zsv z scia
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať ohľadne výsledkov zo zsv, v profile sa nachádza kalkulátor kde teda zadám percentil z každej jednej časti. A vyhodí mi to konkrétne cislo, ktoré bolo prepočítané váhou predmetu 120%. Chcem sa opýtať, ze to cislo ktoré mi to vypočítali su v podstate body, ktoré Vám pošlú ? A neskôr sa k nim pripočítajú body z tsp?
15. 4. 2017 19:53nové

Dobrý deň,

presne tak.
Prepočítaná hodnota ZSV + prepočítaná hodnota TSP (percentil z TSP sa prevedie rovnako, ako by sa previedol výsledok OSP) = konečný výsledok v prijímacom konaní.
Lucia Pekárová
30. 4. 2017 11:55nové
SCIO 27. května

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať či fakulta FSS (kombinácia Medialní studia a žurnalistika + Anglický jazyk) berie SCIO testy Základy společenských věd aj z posledného možného dátumu 27. mája (května)?

Vopred ďakujem,
Pekárová
4. 5. 2017 18:10nové

Dobrý deň,

nie, akceptuje len 5 termínov v rozmedzí december 2016 - apríl 2017.
Je to detailne popísané všade v materiáloch, napr. i na webe FSS http://www.fss.muni.cz/admission/application_and_admission/bc