8. 11. 2010 16:05nové
Dotazy specifické pro filozofickou fakultu.
Nikol Šigutová
15. 6. 2020 17:50nové
Prominutí přijímací zkoušky - obor Pedagogika
Dobrý den,
zažádala jsem o prominutí přijímací zkoušky, v přihlášce mám již napsáno “prominuto”, ale výsledek je stále nedostupný. Znamená to tedy, že nemusím jít konat TSP (jelikož mám v e-přihlášce pozvánku k vykonání TSP).
Děkuji za odpověď.
19. 6. 2020 11:28nové
Dobrý den, pokud máte v e-přihlášce uvedené, že Vám na daný studijní program byla přijímací zkouška prominuta, v rámci takové přihlášky a toho konkrétního studijního programu skutečně TSP vykonávat nemusíte.
Pozor ale na to, pokud máte například přihlášku na sdružené studium - tam může být třeba TSP vykonat pro druhý zvolený obor. Nebo pokud máte podanou nějakou jinou přihlášku, kdy pro daný studijní program je TSP předepsanou zkouškou.
Michaela Šavrňáková
7. 7. 2020 15:45nové
A jestliže mi byla zkouška prominuta znamená to že moje šance na přijetí do studia jsou vyšší než kdybych přijímací zkoušky konala?
12. 7. 2020 21:09nové
Dobrý den,
bohužel, je tomu spíše naopak. Uchazeč, který vykonal přijímací zkoušku dostatečně úspěšně na to, aby byl přijat ke studiu, bude přijat zcela určitě. Uchazečů s prominutou přijímací zkouškou může být přijat pouze omezený počet v závislosti na kapacitě daného programu, nicméně byla-li Vám přijímací zkouška prominuta, je velmi pravděpodobné, že ke studiu přijata budete.
Eliška Tancošová
22. 7. 2020 12:52nové
V tom případě nechápu, proč se vůbec zkouška promíjí a nenechá se to tak, aby všichni měli stejnou šanci se dostat a nespoléhali na prominuto ve své e-přihlášce jako já.
23. 7. 2020 16:57nové
No, myslím si, že pokud by Vám nebyla zkouška prominuta, byla byste vyrozuměna, že se máte dostavit.
24. 7. 2020 16:28nové
Tak to oni vyrozuměni byli asi všichni, pozvánky k TSP chodí nejspíš nezávisle na tomto promíjení (nevím tedy, jak je to v případě, že na daný plán zkouška vůbec není, protože byla zrušena). Většinou bývá odpověď v DF, že v takovém případě má člověk pozvánku k TSP ignorovat.