rapový korpus

 
 

Návody

Stažení RapCoru do programu TXM

 1. Na stránkách projektu Textométrie stáhnout zdarma program TXM, případně si vytisknout i manuál uživatele (v sekci Documentation).
 2. V úložišti RapCoru v rámci ISu stáhnout a rozbalit soubor final_xmls.zip do složky v počítači, která bude vytvořena na ploše počítače s jakýmkoli jménem – ideálně však s názvem rapcor (může být jakýkoli název, hlavně bez mezer) – tento název pak TXM přebere pro název nově instalovaného korpusu.
 3. V menu File > Import > XML/w je nutno vybrat složku se soubory xml v počítači.


  Menu File- Import - XML/w

  U šipky u Options je třeba roztáhnout dialogové okno, aby se zobrazily pomocné volby - zde je pak potřeba nastavit odshora:

  • kódování na utf-8
  • hlavní jazyk na fr
  Import – options
 4. Poté se nechá dojet import - trvá několik minut, poté by se v levé liště měla objevit ikonka RAPCOR (nebo jakýkoli jiný název podle zadaného názvu složky) navíc ke dvěma již přednastaveným cvičným korpusům.
 5. Dále už se vlastní aktivitě meze nekladou – vše podstatné je vysvětleno v manuálu. Jen snažně prosím o kolegialitu: jakékoli chyby, nepřesnosti či návrhy prosím sepisovat s uvedením popisu problému a kódu písně do samostatného souboru či přímo vložit do diskusního fóra.

Nefunguje-li Vám kamkoli přístup, poproste mne o přístupová práva, ráda je všem pomocníkům přidám. Postupem času budou vytvářeny nové verze, o novinkách budete informováni na webových stránkách.

Takže Bon courage a rapu Big up!

Pro další dotazy: A. Polická (podhorna@phil.muni.cz)

Archivy XML

Tabulka s aktuálním přehledem skladeb v RapCoru a TXM