VACEK, Jiří. K obsahu a metodice výuky cizího jazyka na pedagogických fakultách. In Výuka cizích jazyků v nefilologických oborech na pedagogických a filozofických fakultách v ČR a SR. UJEP v Ústí nad Labem: Univerzita J.E.Purkyně v Ústí nad Labem, 2000. s. 38-40. ISBN 80-7044-322-7.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název K obsahu a metodice výuky cizího jazyka na pedagogických fakultách
Název anglicky Foreign Language for Academic Purposes at Pedagogical Faculties - Content and Methods
Autoři VACEK, Jiří (203 Česká republika, garant).
Vydání UJEP v Ústí nad Labem, Výuka cizích jazyků v nefilologických oborech na pedagogických a filozofických fakultách v ČR a SR, s. 38-40, 2000.
Nakladatel Univerzita J.E.Purkyně v Ústí nad Labem
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 60200 6.2 Languages and Literature
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Kód RIV RIV/00216224:14630/00:00008541
Organizační jednotka Mezinárodní politologický ústav
ISBN 80-7044-322-7
Klíčová slova anglicky English for Academic Purposes; Pedagogical Faculty; courses; methods
Štítky courses, English for Academic Purposes, methods, Pedagogical Faculty
Změnil Změnil: PhDr. Jiří Vacek, CSc., učo 376. Změněno: 17. 5. 2004 12:14.
Anotace
Předmět Cizí jazyk pro nefilology bezesporu patří do studijního programu pedagogických fakult. Jeho obsah však musí být zaměřen na nácvik akademických dovedností studentů a doktorandů, na rozvíjení jejich komunikativních dovedností, na zvládnutí terminologie studovaného oboru, tzv. Language for Academic Purposes (LAP), při současném využití moderních metod výuky cizího jazyka. Ke stanovení obsahu kurzů LAP a sjednocení zkušebních požadavků je nutná spolupráce učitelů pedagogických fakult v ČR.
Anotace anglicky
Foreign Language for non-philology students should obviuously be included in the academic programs of pedagogical faculties. However, the language course content should be focused on foreign language academic abilities training of pre-graduate and post-graduate students using modern methods of foreign language teaching. Mastering terminology of their field of study, students at the same time develop their communicative abilities (Language for Academic Purposes - LAP). Co-operation of the Czech Pedagogical faculties LAP teachers seems to be useful in course contents setting and examination requirements standardization.
Návaznosti
GA406/03/1349, projekt VaVNázev: Intervence do procesu rozvíjení pedagogických dovedností studentů učitelství v průběhu jejich praxe na fakultní škole
Investor: Grantová agentura ČR, Intervence do procesu rozvíjení pedagogických dovedností studentů učitelství v průběhu jejich praxe na fakultní škole
VytisknoutZobrazeno: 29. 6. 2022 20:40