CÍSAŘ, Ondřej. Koncepce mezinárodní spravedlnosti v komparativní perspektivě: realismus, liberalismus a marxismus. Politologický časopis. Brno: Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity, 2006, roč. 13, č. 1, s. 55-76. ISSN 1211-3247.
Originální název Koncepce mezinárodní spravedlnosti v komparativní perspektivě: realismus, liberalismus a marxismus
Název česky Koncepce mezinárodní spravedlnosti v komparativní perspektivě: realismus, liberalismus
Název anglicky The Concept of International Justice in a Comparative Perspective: Realism, Liberalism, and Marxism
Autoři CÍSAŘ, Ondřej (203 Česká republika, garant).
Vydání Politologický časopis, Brno, Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity, 2006, 1211-3247.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Článek v odborném periodiku
Obor 50601 Political science
Stát vydavatele Česká republika
Kód RIV RIV/00216224:14230/06:00017866
Organizační jednotka Fakulta sociálních studií
Klíčová slova anglicky global justice; international justice; realism; liberalism; neomarxism; internationalism; globalism
Štítky Global Justice, globalism, international justice, internationalism, liberalism, Neomarxism, Realism
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnil: prof. PhDr. Ing. Ondřej Císař, Ph.D., učo 7594. Změněno: 17. 6. 2007 05:41.
Článek předkládá srovnání tří přístupů k mezinárodní spravedlnosti. První část článku se zaměřuje na paradigma realismu, druhá část analyzuje různé liberální přístupy, třetí část prezentuje hlavní ideje neomarxismu.
Anotace anglicky
This article presents a comparison of three approaches to international justice. The first part of the article focuses on the realist paradigm, the second section analyzes various liberal approaches, and the third part presents the basic ideas of neomarxism.
VytisknoutZobrazeno: 18. 7. 2024 01:41