Konference SCO 2005 očima účastníka

Novinky – e-learning

Minule jste byli pozváni na konferenci SCO 2005 (25.-26.5.2005) a dnes je příležitost podělit se o zážitky.

V úvodním slově pan rektor prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D. hovořil o Informačním systému na Masarykově univerzitě v Brně, o jeho ojedinělosti nejen u nás, ale i ve světě, a o jeho výhodách, které si uvědomují i jiné školy. Proto jsou právě aktivity na MU soustředěny v současné době na vytváření e-learningových nástrojů v IS MU, jak pro elektronickou podporu běžné výuky, tak pro ucelené kurzy, pro podporu placených kurzů nebo pro vzdělávání vlastních zaměstanců.

Všechny přednášky nebylo možné navštívit proto, že probíhaly v paralelních sekcích, ale ve stručnosti se přednášky týkaly těchto témat:
- normy;
- praktické využití e-learningu, různá specifika ve využití v praxi (v jazykových kurzech, chemických a dalších);
- metodické pomůcky při rozvoji e-learningu;
- multimédia;
- a další.

Z konference jednoznačně vyplynulo, že přes existenci pilotních projektů (výzkum) nebo provozu e-learningových kurzů pro omezený počet studentů, elektronická podpora výuky v opravdu masovém měřítku (pro desítky tisíc studentů) zatím neexistuje.
V přednáškách "E-learning strategicky v IS MU: od nadšeneckého k plošnému nasazení" a "Systémová implementace elektronické podpory výuky (případová studie)" se hovořilo o plné integraci e-learningu s administrativou výuky, o elektronické podpoře výuky v masovém měřítku (včetně připravenosti technologií) a o její dostupnosti všem studentům univerzity.
Celé příspěvky Mgr. Miroslavy Misákové a RNDr. Miroslava Křipače naleznete na http://is.muni.cz/clanky/.

6. června 2005

« Další zabezpečení údajů evidovaných v IS MU (6. 6. 2005 00:00) | Pozvánka: Dovolujeme si Vás pozvat na Britsko-česko-slovenský seminář (9.6.2005) » (6. 6. 2005 05:42)