HORÁK, Pavel. Naplňování standardů kvality sociálních služeb na úřadech práce. Časopis Sociální práce|Sociálna práca. Brno: ASVSP, 2004, roč. 3, č. 3, s. 111-123. ISSN 1213-6204.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Naplňování standardů kvality sociálních služeb na úřadech práce
Název anglicky Assuring social services quality standards in employment offices
Autoři HORÁK, Pavel (203 Česká republika, garant).
Vydání Časopis Sociální práce|Sociálna práca, Brno, ASVSP, 2004, 1213-6204.
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Článek v odborném periodiku
Obor 50000 5. Social Sciences
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Kód RIV RIV/00216224:14230/04:00025486
Organizační jednotka Fakulta sociálních studií
Klíčová slova anglicky social services quality standards; social work; public employment services; individual action plan; task-centred approach
Štítky Individual action plan, public employment services, social services quality standards, Social work, task-centred approach
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnil: PhDr. Pavel Horák, Ph.D., učo 22818. Změněno: 21. 12. 2008 23:02.
Anotace
Cílem tohoto článku je na základě existujících standardů kvality sociálních služeb, které jsou určeny pro organizace sociální práce, navrhnout modifikované standardy kvality, které by byly využitelné v prostředí organizací politiky zaměstnanosti, jmenovitě na úřadech práce. Tento náš počin zdůvodňujeme naším nedávným zjištěním, že individuální akční plán, strategie práce s klienty užívaná pouze několik let na úřadech práce v ČR i zahraničí, je designem a filozofií shodná s úkolově orientovaným přístupem, tradiční metodou sociální práce. Modifikací stávajících standardů kvality nabízíme nový nástroj kontrolující kvalitu služeb poskytovanou zprostředkovateli zaměstnání na úřadech práce.
Anotace anglicky
The aim of the article is to suggest modified quality standards usually used in social work environment applicable to the public employment services (PES) environment. This attempt we legitimate by already confirmed assertion that individual action plan, the new work method used on unemployed clients in PES for a few years is very similar to the task-centred approach, traditional method employed in social work. We supply a new tool supervising service quality to exercising by street-level bureaucrats in PES.
Návaznosti
MSM 142300001, záměrNázev: Etnika, minority a marginalizované skupiny v ČR (Akronym: MAMIET)
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Etnika, minority a marginalizované skupiny v ČR
VytisknoutZobrazeno: 2. 2. 2023 21:50