BRANDEJSOVÁ, Jitka. Odhalování plagiátů na Masarykově univerzitě. Ikaros [online]. 2006, roč. 10, č. 11, s. 1-3. ISSN 1212-5075.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Odhalování plagiátů na Masarykově univerzitě.
Název anglicky Tracing and Fighting Plagiarism at Masaryk University
Autoři BRANDEJSOVÁ, Jitka (203 Česká republika, garant).
Vydání Ikaros [online], 2006, 1212-5075.
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Článek v odborném periodiku
Obor 10201 Computer sciences, information science, bioinformatics
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
WWW URL
Kód RIV RIV/00216224:14330/06:00017681
Organizační jednotka Fakulta informatiky
Klíčová slova anglicky plagiarism; IS MU; theses; e-learning
Štítky e-learning, IS MU, Plagiarism, theses
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnil: Mgr. Ľuboš Lunter, učo 143320. Změněno: 31. 3. 2010 12:13.
Anotace
Odhalování plagiátů nebo ochrana autorských práv je letité a stále aktuální téma, které získalo na intenzitě a významu právě s rozvojem informačních technologií, zejména s rozvojem elektronické podpory výuky a ukládáním závěrečných prací do studijních systémů. Masarykova univerzita (MU) má nejen značný zájem na tom, aby se dbalo na kvalitu studentských prací, ale zároveň je průkopníkem ve využíváním IT v celé šíři univerzity a v celé hloubce administrativy studia, výuky nebo komunikace. Proto vývojový tým Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) reagoval na stesky učitelů v boji proti opisování a vyvinul unikátní softwarovou službu na odhalování plagiátů. Unikátnost služby spočívá v tom, jakým způsobem je integrovaná přímo do studijního informačního systému IS MU, v jejím neobvyklém rozsahu a funkcionalitě.
Anotace anglicky
Development of information technologies and their use for teaching purposes and archiving students' theses calls for tools capable of tracking traces of plagiarism. Since there have recently been numerous requests for such tools on the part of Masaryk University teachers, the team of Masaryk University Information System (IS MU) developers decided to create software providing this service, which was seamlessly integrated in the system. Its tools are to ensure that students' theses (as well as assignments) submitted are of the required quality and do not violate the fundamental principles of copyright.
Návaznosti
LA 168, projekt VaVNázev: Účast ČR ve výzkumném sdružení ERCIM
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Účast ČR ve výzkumném sdružení ERCIM
VytisknoutZobrazeno: 20. 6. 2024 20:10