MAREŠ, Petr. Nezaměstnanost jako sociální problém. 3. přepracované. Praha: SLON-Sociologické nakladatelství, 2002, 172 s. Studijní texty, sv. 6. ISBN 80-86429-08-3.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Nezaměstnanost jako sociální problém
Název anglicky Unemployment as a Social Problem
Autoři MAREŠ, Petr (203 Česká republika, garant).
Vydání 3. přepracované. Praha, 172 s. Studijní texty, sv. 6, 2002.
Nakladatel SLON-Sociologické nakladatelství
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Odborná kniha
Obor 50000 5. Social Sciences
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Kód RIV RIV/00216224:14230/02:00033596
Organizační jednotka Fakulta sociálních studií
ISBN 80-86429-08-3
Klíčová slova anglicky uneployment; unemployed; family; social welfare; labour market
Štítky Family, labour market, social welfare, unemployed, uneployment
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnil: prof. PhDr. Petr Mareš, CSc., učo 2193. Změněno: 3. 6. 2009 12:48.
Anotace
Kniha ve formě přehledové stati mapuje nezaměstnanost jako složitý sociální jev. Seznamuje čtenáře především s fenoménem masové nezaměstnanosti, tak jak se vynořil v moderní společnosti, a se základními způsoby, jakými na něj tato společnost reaguje. Značná pozornost je v knize věnována zejména důsledkům masové nezaměstnanosti pro společnost a důsledkům ztráty zaměstnání pro jedince, jakož i strategiím, které jedinci i společnost volí tváří v tvář osobním či společenským krizím, jež nezaměstnanost vyvolává. Kniha je určena studentům sociologie, sociální práce, ekonomie a státní správy, jakož i pracovníkům státní správy a dalších institucí sociální péče, kteří mají přímo či nepřímo co do činění s nezaměstnaností. Cílem knihy není přiznat nárok na pochopení tohoto složitého jevu pouze sociologii, ale ukázat na jeho sociální rozměr a tím obohatit pohled těch, jejichž původní školení není sociologické.
Anotace anglicky
The book deals with unemployment from sociological perspective. The main issues of this book are: mass unemployment and its consequences for individuals, families and other social institutions and society; unemployment as a social problem; unemployment and family; unemployment and health; strategies of unemployed people; unemployment and welfare state. The book is meant for students, social workers and for all who deal with unemployment as a social problem.
VytisknoutZobrazeno: 25. 7. 2024 08:11