Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
21. 6.
2005

Vydávání univerzitních diplomů a dodatků k diplomu

  • RSS
Dosud nehodnoceno.
Novinky
Jednou z příjemných povinností univerzity je vydávání univerzitních diplomů absolventům, kteří úspěšně splnili všechny požadavky dané příslušným studijním programem. Slavnostní akt završení studia při závěrečné promoci však předchází, kromě několikaletého úsilí studentů, také poměrně komplikovaná agenda kontroly studijních požadavků a sběru všech údajů pro vydání diplomu. Studenti a administrativní pracovníci Masarykovy univerzity však mají tuto práci značně usnadněnu díky celé řadě automatických funkcí poskytovaných Informačním systémem MU.

V posledních letech však evropské univerzity kromě samotného diplomu a vysvědčení o statní zkoušce vydávají absolventům jednotný dokument obsahující další podrobnější informace o studiu, které držitel diplomu absolvoval, včetně údajů, které jsou užitečné pro případné další studium nebo zaměstnání v zahraničí. Právě tento dokument, takzvaný dodatek k diplomu (Diploma Supplement), byl dosud na Masarykově univerzitě vydáván pouze na přání formou výpisu předmětu, jejich ukončení, počet kreditů, název oboru a programu. Nyní je jeho sestavení snadné, je integrovanou součástí Informačního systému MU. Nová agenda, která byla do systému přidána v těchto dnech, umožní, aby letošní úspěšní absolventi získali mezinárodně uznávaný dodatek mnohem snadněji. Informační systém nyní sám zkontroluje, zda jsou desítky údajů potřebné pro vydání dodatku k dispozici a jednoduchým povelem administrativního pracovníka celý dokument vytiskne na připravenou tiskárnu. Systém navíc umožní zobrazit a vytisknout kontrolní verzi dodatku k diplomu samotnému studentovi. Ten se tak ještě před koncem studia může přesvědčit, že dodatek je správný a vyhovuje jeho požadavkům.

Samozřejmostí nové agendy je návaznost na automatický tiskový subsystém, který umožní jednotlivým studijním oddělením zcela samostatnou práci, bez nutnosti spolupráce se správci IS MU či správci lokální počítačové sítě. Nově tiskový subsystém zahrnuje také univerzální rozhraní proprietárních tiskáren, čímž došlo k rozšíření spektra podporovaných tiskáren pro grafický tisk sestav (tedy nikoliv pro přímý tisk z internetového prohlížeče). IS MU tak nyní podporuje v rámci interních tiskových mechanismů prakticky libovolnou tiskárnu a není vázán na konkrétní dodávané ovladače.

21. června 2005

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« Větší podpora dalšího z formátů pro ukládání a přenos dokumentů (21. 6. 2005 00:00) | Informační systém MU obdržel prestižní ocenění EUNIS ELITE AWARD 2005! » (24. 6. 2005 00:00)

Zatím žádné komentáře.