česky | in English

 

Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Bc. Iva Milošová, 348294
Starší příspěvky
Kategorie
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Bc. Iva Milošová, 348294
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  ... 79 »
22. 2.
2017

Zveřejnění nové aplikace Katalog oborů

Zajímavé | 1 | 1
Novinky

Vývojový tým Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) zveřejnil novou aplikaci Katalog oborů, která na jednom místě přehledně vypisuje všechny informace o daném oboru MU. Aplikace disponuje responzivním vzhledem a pohodlným ovládáním, fakultu si uživatelé mohou přepínat v pravém horním rohu obrazovky.

Uživatelé IS MU či veřejnost zde po vybrání konkrétního oboru kromě podrobného popisu oboru naleznou i odkazy na obhájené bakalářské, diplomové či disertační práce, studijní katalog, počet aktivních studentů daného oboru a mnohé další. Aplikace tak poslouží mimo jiné i zájemcům o studium, kteří tak na jednom místě naleznou všechny důležité informace o oboru a proklik k založení přihlášky ke studiu.

Obr. 1: Ukázka z aplikace Katalog oborů.

Garantům je k dispozici možnost vložení fotografií souvisejících s oborem, v případě zájmu se mohou obrátit na is-techniky na adrese istech@fi.muni.cz. Fotografie jsou k dispozici již u několika oborů, například u oboru Teoretická informatika.

Aplikace je v autentizovaném IS MU dostupná cestou: Studium → Katalog oborů.
Pro veřejnost je aplikace dostupná z adresy http://www.is.muni.cz/Katalog oborů.

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
22. 2.
2017

IS MU umožňuje vložení fotografií jednotlivých učeben

Dosud nehodnoceno.
Novinky

Informační systém Masarykovy univerzity (IS MU) nyní nabízí možnost vložit fotografie k jednotlivým učebnám pro zachycení prostorové dispozice, počtu míst nebo typu a velikosti tabule. Vyučující či organizátoři nejrůznějších akcí tak mohou lépe odhadnout, zda bude daná místnost vyhovovat jejich požadavkům, rozvrhářům se může tato informace hodit při rozvrhování.

Na fotografie se mohou autentizovaní uživatelé podívat například cestou Kontakty -> Registr budov a místností -> vybráním příslušné budovy a místnosti. Fotografie se na kliknutí zobrazí v původní velikosti.

Obr. 1: Zobrazení fotografií učebny B116.

Tuto možnost již využilo několik fakult a další již pořizují snímky svých místností. Zavedení fotografií na přání fakulty provádí Vývojový tým IS MU, pro podrobnější informace (například velikost fotografií nebo jejich rozlišení) se lze obrátit na kontaktní adresu etech@fi.muni.cz.

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
31. 12.
2016

Rok 2016 ve znamení faceliftu

Vtipné | 6 | 6
Novinky

Čas neúprosně letí, dny ubíhají a doba přináší změnu. Ty nejdůležitější změny však vyžadují trpělivost, vytrvalost a pečlivost. V roce 2016 se Vývojovému týmu Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) podařilo několik velkých kroků v dlouhodobém projektu na cestě IS MU za kompletně responzivním designem pro mobily a tablety.

Vývojáři přesvědčili několik agend¹, aby se postavily tváří v tvář svému dosavadnímu trendu sdělit o sobě co nejvíce informací na jedné stránce a vydaly se na cestu osobního rozvoje a transformace směrem k působivému webu obsahujícímu jen zásadní informace. Přesvědčovací argumentace byla vedena v duchu myšlenky, že budou agendy přehledně zobrazeny i na všech mobilních zařízeních. Další výhodou bude soulad s jednotným vizuálním stylem MU. Aplikace, které tento rok vznikly, dostaly responzivní podobu rovnou a posloužily tak ostatním agendám jako inspirace ke změně.

Navazují tak na Elportál, který se v minulém roce do změny odvážně vrhl jako první. Transformaci do responzivního designu absolvoval také systém na odhalování plagiátů Odevzdej.cz. K této příležitosti byla vydána také tisková zpráva.

Nový vzhled agend získal pozitivní ohlas nejen mezi uživateli, ale i mezi agendami samotnými, a tak se uživatelé mohou v dalším roce těšit na mnoho dalších přírůstků do této responzivní rodiny.


Poznámka pod čarou
[1] Nedošlo k psychické újmě na zdraví žádné aplikace. Všechny aplikace se změnou souhlasily a podstoupily ji zcela dobrovolně.Dosud nečteno0 komentářůpermalink
23. 12.
2016

Agenda Život na MU přináší souhrn aktuálních informací v IS MU i do mobilu

Dosud nehodnoceno.
Novinky

Vývojový tým Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) představil novou agendu Život na MU, která je součástí IS MU a nabízí souhrn aktuálních informací a dění. Responzivní design agendy poskytuje komfortní ovládání a zobrazení na všech mobilních zařízeních.

    Cílem této agendy je především:
  • soustředit na jedno místo aktuální informace z IS MU a univerzitního prostředí,
  • vybírat zajímavý obsah cílený na konkrétního uživatele,
  • upozorňovat na některé blížící se termíny či události.
Mezi publikovanými příspěvky se nachází například události týkající se studijních záležitostí, zprávy z Vývěsky a Diskusního fóra, příspěvky odborů MU a mnohé další.

Obr. 1: Ukázka z agendy Život na MU.

Pohled Jen vybrané slouží uživateli k personalizaci obsahu, který si chce v agendě zobrazit. Naopak pohled Vše zobrazuje širší spektrum informací přesahující dění na MU. Obsah obohacují také například příspěvky studentských časopisů nebo vědecké portály. V současné době agenda prochází dalším vývojem a změnami.

Život na MU naleznou autentizovaní uživatelé přímo na titulní stránce IS MU nebo pod odkazem https://is.muni.cz/auth/zivot/.

Více informací o dalších možnostech agendy se dozvíte v Nápovědě.

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  ... 79 »

Relevantní odkazy 


Nahoru | Aktuální datum a čas: 26. 3. 2017 03:23, 12. (sudý) týden

Kontakty: istech(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz, studijní odd., správci práv, is-technici, e-technici, IT podpora | Použití cookies | Více o Informačním systému