Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
21. 4.
2008

Aplikace Poplatky za studium bez kalkulačky

  • RSS
Dosud nehodnoceno.
Novinky
Podle zákona o vysokých školách studenti, kteří překročili standardní dobu studia nebo získávají další akademický titul, platí univerzitě poplatek za studium. Na Masarykově univerzitě je celý proces posouzení a vyměřování poplatku algoritmizován a uskutečňován plně elektronicky v Informačním systému Masarykovy univerzity (IS MU) již od roku 2000. V prosinci 2007 schválil akademický senát novelu Statutu MU včetně nové Přílohy č. 6 (Poplatky za studium)

Do výpočtu poplatků vstupují informace ze dvou zdrojů: z Informačního systému MU a z tzv. Sdružených informací matrik studentů (SIMS). Z Informačního systému MU se berou informace o osobě a o studiích osoby na MU. Z matriky studentů se přebírají údaje o studiích osoby na ostatních vysokých školách v ČR.

Typy poplatků stanovené na základě těchto informací jsou:

  • poplatek za prodlouženou dobu studia;
  • poplatek za další studium;
  • poplatek za prodlouženou dobu studia v dalším studiu;
  • poplatek za studium ve studijním programu uskutečňovaném v cizím jazyce.

Studijní oddělení na fakultě vždy pracuje a také tedy vyměřuje poplatky studentům své fakulty. Aplikace najde všechny studenty, kteří v daném období mají platit některý z typů poplatků.

Vyměřování probíhá vždy jednou za měsíc a poplatky jsou vyměřeny typicky vždy na 6 měsíců. Aplikace "Studia mající platit, ale nemající rozhodnutí" nabídne vybraná studia v přehledném seznamu s možností zkontrolovat údaje každého studenta individuálně. Kontrola jednotlivých studentů je usnadněna grafickým znázorněním průběhu všech studií (časovou osou) daného studenta, následuje podrobný konkretizovaný výpis jejich průběhu a statutu. K dispozici je také historie všech poplatků, které byly studentovi vyměřeny v minulosti (Obr.1). Zkontrolovaná rozhodnutí studií si studijní oddělení uloží, a tímto přesunou do další aplikace, která exportuje data platících studentů, včetně typu poplatku, variabilního symbolu platby apod. pro rozeslání tištěného Rozhodnutí o vyměření poplatku za studium.


Obr. 1: Studia mající platit, ale nemající rozhodnutí


Obr. 2: Poplatky za studium a studia na vysokých školách


Student má úplný přehled o informacích použitých pro stanovení jeho poplatku na stránce "Průběh mého studia a stanovení poplatku". Může si nechat přepočítat poplatkovou povinnost k libovolnému datu a podobně jako studijní oddělení vidí všechna svá studia, jak graficky (časovou osu) tak i textově s podrobnostmi.


Obr. 3: Informace o poplatcích pro studenta

21. dubna 2008

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« Barevné skenování ručně psaných písemek (12. 3. 2008 00:00) | Prezentace o multimédiích a e-learningu » (21. 4. 2008 05:00)

Zatím žádné komentáře.