Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Starší příspěvky
Kategorie
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
7. 6.
2008

Právo ke čtení souborů jen pro osobu s vybraným učem

  • RSS
Dosud nehodnoceno.
Novinky
Do Správce souborů v Informačním systému Masarykovy univerzity (IS MU) přibyla ještě před začátkem semestru nová volba při hromadném vkládání souborů ze ZIP souboru -> volba "soubory a složky se jménem začínajícím na učo- dovolit číst pouze osobě učo". Učo je univerzitní číslo osoby, které jednoznačně identifikikuje osobu v Informačním systému MU, často je také využíváno i mimo IS MU. Protože tato zkratka zcela zdomácněla, používáme ji a skloňujeme jako každé jiné slovo.

Nová funkce je určena především pro učitele, kteří ve svých předmětech využívali a využívají vystavování souborů a složek ve studijních materiálech a zároveň chtějí, aby soubor nebo složka nebyly přístupné někomu jinému než konkrétní osobě. To umožňuje učiteli rychle a jednoduše bez nastavování přístupových práv pro každého studenta zvlášť vystavit jedinečné zadání nebo ohodnocení domácího úkolu, které není věřejné. Je-li volba zaškrtnuta, nastaví se všem vkládaným souborům nebo složkám s prefixem "učo-" práva ke čtení pouze osobě s daným učem a všechny soubory a složky v nich obsažené "zdědí" práva této nadřazené složky. Tato nová možnost automatického nastavení práv zcela nahradila dřívější vlastnost Správce souborů, kdy jakýkoli soubor začínající prefixem "učo-" měl automaticky nastaveno právo ke čtení pouze na osobu s daným učem.

S touto změnou přichází i možnost používat pomlčky "-" ve jméně souboru nebo složky. Nadále je možné také využívat atributu složek "před jméno vkládaného souboru přidávat učo vkládajícího", ovšem bez funkce prefixu "učo-" v dřívějším významu.


Obr. 1: Volba "soubory a složky se jménem začínajícím na učo- dovolit pouze číst osobě učo" při hromadném vkládání souborů a složek ZIPem

Postup pro hromadné vložení souborů a složek s automatickým nastavením práv čtení pro danou osobu nalezne uživatel v IS MU: Nápověda -> Komunikace -> Dokumenty.

7. června 2008

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« Na Masarykově univerzitě opravují písemky počítače (7. 6. 2008 00:00) | TSP si mohli zájemci nanečisto vyzkoušet zdarma na internetu » (7. 6. 2008 05:42)

Zatím žádné komentáře.