Vyhledání závěrečné práce a prací na podobné téma

Novinky

Zajímá Vás nějaké konkrétní téma a rádi byste si přečetli, co k němu napsali absolventi Masarykovy univerzity? Pokud ano, pak právě pro Vás byl implementován nový nástroj do Archivu závěrečných prací na MU.

Již v září 2006 zpřístupnila Masarykova univerzita v rámci svého elektronického Archivu závěrečné práce svých absolventů. Kdokoliv z Internetu si dnes může pomocí nástrojů pro vyhledávání najít a přečíst v Archivu závěrečnou práci daného autora. Hledání práce podle konkrétního tématu výrazně usnadní nový nástroj, který pracuje s klíčovými slovy připojenými k pracím. Pakliže systém najde dvě práce s klíčovými slovy, z nichž alespoň některá jsou shodná, přiřadí práce k sobě jako "práce na stejné téma".

Uživateli, který práce v archivu vyhledává, se zobrazují tyto údaje:

• místo uložení v IS MU;
  • název práce;
  • anglický název práce;
  • anotace práce;
  • anglická anotace práce;
  • klíčová slova;
  • jazyk práce;
  • datum změny;
  • založení záznamu;
  • převzetí práce studijním oddělením;
  • datum obhajoby práce;
  • hodnocení práce;
  • vedoucí práce;
  • posudky práce;
  • plný text práce včetně příloh;
  • statut dostatečného naplnění archivu závěrečné práce;
  • typ práce (bakalářská, ..);
  • univerzita;
  • fakulta;
  • program;
  • obor.

Některé z nich se zobrazují dle systému přístupových práv, tzn. že běžný uživatel Internetu vidí jen informace určené jemu, ale vedoucí závěrečné práce nebo studijní oddělení vidí ty informace, které jsou důležité pro ně.

Obr. 1: U vyhledané práce v neautentizovaném ISu se zobrazí její anotace a klíčová slova, v pravém sloupci pak práce se steknými klíčovými slovy.

Absolventské práce i nástroje k jejich vyhledávání jsou k dispozici široké veřejnosti na titulní stránce Informačního systému Masarykovy univerzity.

12. prosince 2008

« Recenzní řízení a výukové publikace na Elportále (12. 12. 2008 05:00) | Vyhledávání a kategorie v E-publikacích na Elportále » (12. 12. 2008 05:49)