Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
20. 12.
2011

Překvapující nominace Theses.cz v Křišťálové Lupě 2011

  • RSS
Dosud nehodnoceno.
Novinky – plagiáty

Příjemným předvánočním překvapením Vývojového týmu IS MU byla nominace systému Theses.cz pro odhalování plagiátů v závěrečných pracích v anketě Křišťálová lupa 2011 - Cena českého internetu. Systém Theses.cz využívá 35 vysokých škol pro sběr a kontrolu závěrečných prací na podobnosti. Slouží jako centrální úložiště závěrečných prací a poskytuje podobné služby, jako znají uživatelé IS MU z Archivu závěrečných prací.

Umístění na 8. místě bylo pro tvůrce systému opravdovým překvapením. Jednak proto, že autoři systému nedělali pražádnou propagaci, aby získali hlasy, a také proto, že uživatelé systému tvoří poměrně úzkou cílovou skupinu ve srovnání s ostatními nominovanými systémy, neboť jde o systém, který využívají nejčastěji akademici a studenti vysokých škol v České republice. V neposlední řadě hraje roli i vysoká konkurence všech nominovaných nástrojů a služeb, v dnešním internetovém světě pochopitelná. Theses.cz byl odborným panelem expertů vybrán na základě nominací veřejnosti mezi 10 nominovaných projektů v kategorii Nástroje a služby.

Výsledky ankety Křišťálová Lupa 2011

Další informace o systému Theses.cz naleznete na http://is.muni.cz/clanky/.


20. prosince 2011

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« Burza seminárních skupin (16. 12. 2011 10:00) | Nové funkce a design agendy Přístupová práva » (10. 1. 2012 09:56)

Zatím žádné komentáře.