Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
10. 1.
2012

Text rozhodnutí ve věcech studia v elektronické podobě

  • RSS
Zajímavé | 1 | 1
Novinky

Vývojový tým Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) nově nabízí svým uživatelům možnost doplňkového zpřístupnění rozhodnutí elektronicky v rámci IS MU. Zákon o vysokých školách vyžaduje, aby o každém důležitém úkonu, který je prováděn školou ve věcech studia (o vyměření poplatku, o ukončení studia, o přiznání stipendia atd.), bylo vydáno také úřední rozhodnutí do vlastních rukou studenta. Rozhodnutí lze nyní, mimo zaslání klasickou poštou, také vložit přímo do IS MU, kde je studentovi trvale přístupné. Toto rozšíření si klade za cíl zvýšit úspěšnost doručování a lépe tak zamezit situacím, kdy student o rozhodnutí nevěděl (např. když se z adresy, uvedené v IS MU, odstěhoval a tuto skutečnost škole neoznámil nebo na dané adrese bydlí, ale zásilku si nevyzvedl ve stanovené lhůtě).

Pro zpřístupnění rozhodnutí o vyměření poplatku za studium byla rozšířena již zavedená a osvědčená agenda Poplatky. Tato agenda poskytuje svým uživatelům kompletní služby ohledně zpracování poplatků za studium (od jejich vyměření, přes evidenci plateb, až k podání žádostí o přezkum či splátkový kalendář). Nyní je tedy možné navíc k vyměřenému poplatku snadno přiložit i text rozhodnutí, který se studentovi zpřístupní v rámci IS MU.

Obr. 1: Zavedení nového úkonu pro zpřístupnění rozhodnutí studentovi.

Zpřístupnění všech ostatních rozhodnutí se provádí pomocí nové agendy Úřadovna, která je také součástí IS MU a která byla doplněna o možnost zveřejňovat texty rozhodnutí studentům. Samotné zpřístupnění rozhodnutí je velmi jednoduché. Studijní referentka pouze založí elektronický spis k danému studentovi, ke kterému přiloží text rozhodnutí. Po uložení je vše automaticky zpřístupněno. Studenti jsou o zavedení jakéhokoliv rozhodnutí navíc informováni prostřednictvím e-mailu.

Obr. 2: Založení nového spisu zpřístupňující rozhodnutí studentovi.

O Úřadovně a Poplatcích jsme vás informovali také v dřívějších novinkách: Zpracování žádostí a rozhodnutí prostřednictvím Úřadovny, Poplatky za studium vyřídí student na pár kliknutí, Poplatková aplikace umožňuje vést veškeré úkony v elektronickém spisu

10. ledna 2012

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« Nové funkce a design agendy Přístupová práva (10. 1. 2012 09:56) | Hodnocení stravovacích zařízení SKM » (30. 1. 2012 12:44)

Zatím žádné komentáře.