Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
10. 12.
2012

Revoluce v uznávání předmětů

  • RSS
Zajímavé | 2 | 2
Novinky

Informační systém Masarykovy univerzity (IS MU) nyní umožňuje studentům elektronicky podávat žádosti o uznání předmětů. Nejedná se však pouze o elektronický formulář, ale plnohodnotnou sadu aplikací, která umožňuje nejen žádosti sbírat, ale i zpracovávat a následně uznané předměty automaticky zapisovat do studijní evidence studenta. Celá Masarykova univerzita přechází od 3. prosince 2012 na tento nový způsob uznávání předmětů.

Studentům odpadá nutnost žádosti složitě vypisovat na papír a fyzicky je doručovat na Studijní oddělení. Nyní vše mohou provést pohodlně a odkudkoliv, kde je připojení k internetu, prostřednictvím IS MU. Jelikož celé zpracování žádosti o uznání předmětů probíhá elektronicky, tak se celý proces nejen zrychlí a zefektivní, ale bude zároveň transparentní - celý spis (včetně např. textu rozhodnutí) bude dostupný elektronicky.

Obr. 1: Podání žádosti o uznání předmětu.

Elektronicky je nyní možné vyřizovat žádosti o uznání předmětů v rámci MU (např. z neúspěšného studia na MU do nového studia na MU). Možnost uznávání předmětů ze studií na jiné škole než MU nebo ze zahraničních studijních pobytů bude realizována po zaběhnutí aktuálních aplikací pro uznávání.

Uznávání předmětů v IS MU je nástavba nad tzv. Úřadovnou - sadou aplikací, která umožňuje zpracovávat a vyřizovat rozličné žádosti. O možnostech Úřadovny jsme vás informovali v novince Zpracování žádostí a rozhodnutí prostřednictvím Úřadovny.

Studenti si mohou podávat žádosti o uznání předmětů přes rozcestník Student → Úřadovna → Uznávání předmětů.

Více o aplikaci Uznávání předmětů se dozvíte v Nápovědě.

10. prosince 2012

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« Pořadí v registraci předmětů a seminárních skupin (10. 12. 2012 14:45) | Jsou Vánoce v IS MU? » (17. 12. 2012 13:04)

Zatím žádné komentáře.