Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
27. 2.
2013

Evidence docházky pomocí čipových karet

  • RSS
Informačně přínosné | 1 | 1
Novinky

Aplikace Docházka umožňuje učitelům jednoduše evidovat účast studentů na přednáškách či cvičeních přímo v Informačním systému MU (IS MU). Nyní Vývojový tým IS MU rozšířil tuto aplikaci o možnost evidence docházky pomocí načtení identifikátorů studentských čipových karet nebo automaticky z evidence průchodů přístupovými body, tj. "pípnutí" u čtecího zařízení před dveřmi dané učebny. V aplikaci tak stačí vybrat požadovaný způsob evidence a po načtení průchodů/karet a potvrzení seznamu studentů se docházka studentům automaticky zapíše.

V případě evidence pomocí přístupových bodů aplikace po výběru přístupového bodu zobrazí studenty daného semináře a předvybere studenty se zaznamenaným průchodem. Zaznamenány jsou ale průchody všech studentů ve vybraném časovém intervalu. Učitel si tak může v aplikaci zobrazit a přidat do evidence i další studenty, kteří si např. nahrazovali výuku.

Obr. 1: Přehled zaznamenaných průchodů.

Pokud u dané učebny není čtecí zařízení, může učitel použít čtečku čipových karet nebo čárových kódů.

Aplikaci najdete v Záznamníku učitele: Učitel → Docházka .. Speciality: Evidence docházky pomocí čipových karet.

O aplikaci Docházka jsme vás informovali již v novinkách Evidujte docházku studentů přímo v Záznamníku učitele a Vyhodnocení docházky na několik kliknutí.

27. února 2013

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« Karta absolventa nově v Obchodním centru MU (27. 2. 2013 15:46) | Umístění MU v žebříčku viditelnosti univerzit na webu » (27. 2. 2013 15:49)

Zatím žádné komentáře.