Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
14. 4.
2015

Snadné vkládání ikonek do interaktivních osnov

  • RSS
Dosud nehodnoceno.
Novinky – e-learning

Interaktivní osnova předmětu v Informačním systému MU (IS MU) slouží učiteli k informování studentů o výuce v jeho kurzu a je rozcestníkem pro nejrůznější e-learningové aktivity, které učitel připravil. Kromě informací o průběhu výuky nebo studijních materiálech zde zařazuje např. zadávání úkolů, prezentace z přednášek, procvičovací testy apod.

Vývojový tým IS MU nyní rozšířil Interaktivní osnovy o možnost jednoduchého vkládání ilustračních ikonek, které mají didaktický význam v e-learningu a slouží k navigaci ve výukových materiálech i k jejich atraktivitě. Počet vyučujících, kteří ikonky využívají, se od roku 2011, kdy byly ikonky zveřejněny, neustále zvyšuje. Díky poslední úpravě si již vyučující nemusí pamatovat úložiště ikonek v dokumentovém serveru, ale snadno je přidají přímo v interaktivní osnově. K dispozici je celkem 23 ikonek a každá z nich je dostupná ve třech různých velikostech, aby si učitel mohl vybrat, jak moc chce upoutat pozornost studentů, upozornit na text nebo graficky sladit s dalšími prvky.

Obr. 1: Odkaz na vložení ikonek.

Obr. 2: Ukázka použití ikonek.

Návod na vložení ikonek do osnov naleznete v Nápovědě.

Seznam ikonek a další informace k nim jsou k dispozici na samostatné webové stránce.

O možnostech interaktivních osnov jsme vás dříve informovali v novinkách Tisk interaktivní osnovy nebo Barevné ikonky oživují Interaktivní osnovy.

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« Přihlašování službou EduID v repozitáři vědeckých prací (14. 4. 2015 10:44) | Změny ve fungování Úschovny » (13. 5. 2015 11:49)

Zatím žádné komentáře.