Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Starší příspěvky
Kategorie
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
8. 6.
2016

Elportál ukazuje, jak se bránit a jak se rozcvičit

  • RSS
Dosud nehodnoceno.
Novinky – e-learning

Univerzitní e-learningový portál Elportál představuje publikace o sebeobraně a rozcvičení dětí mladšího školního věku. Obě publikace obsahují velké množství videoukázek, díky kterým lze jednotlivá cvičení správně pochopit a vyzkoušet.

Sebeobrana pro střední školy

Výuková publikace Sebeobrana pro střední školy prezentuje metodiku výuky sebeobrany založenou na využití úpolových her, je rozdělena do tří bloků, které respektují fáze motorického učení. První blok je zaměřen na průpravná cvičení vedoucí k rozvoji motorických schopností, druhý blok je určen k osvojení pohybových dovedností (obran proti různým útokům) a třetí blok obsahuje aplikaci dovedností v modelových sebeobranných situacích. Výuková pomůcka je určena především studentům předmětů Teorie a didaktika úpolů ve školní tělesné výchově a Průpravné úpoly pro tělesnou výchovu a sport a je též dostupná ve verzi pro mobilní zařízení (ePub).

Obr. 1: Ukázky z publikace Sebeobrana pro střední školy.

Náměty na rozcvičení s náčiním pro děti mladšího školního věku

Metodická publikace Náměty na rozcvičení s náčiním pro děti mladšího školního věku přináší vhodná cvičení s velkým míčem, měkkým míčem, švihadlem, tyčí a ručníkem pro uvedenou věkovou kategorii. Cílem této publikace je představit zásobník cvičení s náčiním, který je obohacen o motivace. Materiál je určen zejména studentům předmětu Gymnastika 1, dále pak učitelům a vedoucím volnočasových tělovýchovných aktivit pracujícím s dětmi mladšího školního věku. Výuková pomůcka je také dostupná ve verzi pro mobilní zařízení (ePub).

Obr. 2: Ukázky z publikace Náměty na rozcvičení s náčiním pro děti mladšího školního věku.

Více publikací z oblasti sportu naleznete v sekci Sport na Elportálu.

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« Průzkum nově připravovaných sad ikon v IS MU (8. 6. 2016 13:10) | Elportál přináší publikaci Základy metod korekce refrakčních vad » (4. 7. 2016 15:10)

Zatím žádné komentáře.