Potvrzení o studiu jednoduše, rychle, elektronicky

Novinky

S narůstající poptávkou na zefektivnění a usnadnění administrativy spojené se studiem připravil Vývojový tým Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) pro své studenty praktický dárek pod stromeček v podobě elektronického potvrzení o studiu.

Toto potvrzení si mohou od prosince studenti sami vygenerovat i v pohodlí vlastního domova. Pro úspěšné vystavení je však potřebné splnit podmínky pro zápis do dalšího semestru nebo být v tomto semestru již zapsán.

Každé vystavené potvrzení je zapečetěno elektronickou pečetí a rozšířené o QR kód splňující nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 910/2014 o elektronické identifikaci a službách vytvářejících důvěru pro elektronické transakce na vnitřním trhu. Elektronické potvrzení o studiu může být použito jak v původní elektronické formě, tak v tištěné i ve formě autorizované konverze. Studenti si mohou vygenerovat potvrzení na aktuální akademický rok nebo na předchozí akademické roky, kdy studovali. K dispozici je také elektronické potvrzení o přerušení studia a o délce studia.

Pilotní provoz byl spuštěný v prosinci na Fakultě informatiky a na Právnické fakultě. Od ledna začaly aplikaci využívat i ostatní fakulty.

Studenti se k možnosti vystavení potvrzení dostanou v sekci Student -> Během studia. Více informací o aplikaci naleznete v nápovědě.

« Programové rady v nově akreditovaných programech (2. 3. 2020 13:13) | Ověření dostupnosti místnosti při zakládaní zkouškových terminů » (14. 4. 2020 20:12)