Videa pro nastupující studenty a učitele

Informačně přínosné | 1 | 1
Novinky

Z důvodu, že stávající epidemiologická situace neumožňuje přímý kontakt, připravili kolegové ze Servisního střediska návody pro práci v Informačním systému Masarykovy univerzity (IS MU) ve formě videí. Videa jsou určena novým studentům a učitelům, kteří si ještě neví rady při práci se systémem a nechtějí se prokousávat celou Nápovědou. Ve srovnání s prezenčně konaným školením je výhodou to, že informace ve videích lze zhlédnout opakovaně.

Pro seznámení se s IS MU je pro studenty připraven Úvod do Informačního systému MU. Prostřednictvím videa získají orientaci v aplikaci Student, dozví se, jak na registraci a zápis předmětů včetně výběru seminární skupiny a jak si mohou naplánovat průchod studiem. Budou dopředu vědět, jak se přihlásit na zkoušku, zjistí, kde mohou číst poštu a zejména jak bude probíhat distanční výuka.

Pro učitele je nejdůležitější aplikací Záznamník učitele, kterým je video provede. Dozví se, jak mohou v systému se studenty i kolegy komunikovat, kde naleznou informace o svých studentech, jakým způsobem mohou pracovat se soubory, jak udržovat svoji Osobní stránku v požadované podobě, kde je možné najít směrnice a předpisy nebo jak na e-learning.

Obr. 1: Tipy k Informačnímu systému MU nejen pro nové vyučující

Videa jsou pro studenty i pro učitele dostupná na webu MU. Pod videi jsou uživatelům k dispozici také další užitečné odkazy.

Od spuštění si web s videi pro studenty zobrazilo téměř 27 000 uživatelů. Web je cílený především na studenty prvních ročníků Masarykovy univerzity a také na studenty prvních ročníků dalších škol, které používají IS MU (v součtu více než 12 500 studentů). Návody tedy zaujaly nejen studenty prvních ročníků, ale i starší spolužáky.

Web s videi pro učitele si od spuštění zobrazilo téměř 9 500 osob (především zaměstnanci univerzity a dalších škol používajících IS MU).

Věříme, že videa budou i nadále přispívat k hladkému startu studia či výuky v nadcházejících semestrech.

« Aplikace Lidé jak ji neznáte (22. 11. 2020 12:08) | Jak se Farmaceutická fakulta zabydlela v Informačním systému MU » (22. 11. 2020 12:54)