Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Starší příspěvky
Kategorie
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
26. 7.
2021

IS MU pomáhá s oceňováním nejlepších pedagogů na MU

  • RSS
Dosud nehodnoceno.
Novinky

Stejně jako v předchozích letech, i letos mohou studenti nominovat své oblíbené vyučující. Udělována jsou dvě ocenění: Cena rektora MU pro vynikající pedagogy a Cena Studentské komory Akademického senátu MU za studentský podíl na výuce. Sběr nominací probíhá ve speciálních aplikacích v Informačním systému Masarykovy univerzity (IS MU).

V rámci obou cen jsou vyučující a studenti nominováni ve třech kategoriích, a to v oblasti přírodních věd a lékařství, oblasti společenských a humanitních věd a oblasti ekonomie a informatiky.

Obr. 1: Aplikace pro nominaci pedagogů.

Studenti mohou hlasovat dvakrát ročně. V tuto chvíli probíhá sběr nominací v termínu od 31. 5. do 13. 9. 2021. Další termín je v lednu.

V nominační aplikaci je implementována sada kontrol, které zajišťují, že nominovaný splňuje veškerá pravidla soutěže (pracovněprávní, vazba k nominujícímu studentovi apod.). Navíc studenti mohou zvolit, zda si přejí být zařazeni do slosování o ceny.

Vyhodnocení výsledků probíhá rovněž v rámci IS MU. Organizátoři soutěže mají k dispozici aplikaci pro vyhodnocení nominací, kde jsou dostupné další informace k nejúspěšnějším pedagogům pro každou kategorii, vč. přehledu pedagogické činnosti daného nominanta v PDF. Aplikace přepočítá získané nominace na odučené počty studentů, aby byla zajištěna možnost srovnání mezi obory s širokou působností a malými, úzce specializovanými, obory. Dostupný je rovněž kompletní export všech nominací a statistika nominací po jednotlivých dnech sběru. Předání cen se uskuteční 16. září 2021 během slavnostního zahájení akademického roku 2021/2022.

Obr. 2: Aplikace pro vyhodnocení nominací.

V případě Ceny Studentské komory Akademického senátu MU (SK AS MU) dochází ke sbírání nominací ve stejném termínu a taktéž pomocí speciální aplikace v IS MU. Pro nominaci na Cenu SK AS MU jsou však nastaveny jiné podmínky. K předání ceny dojde tradičně 17. listopadu nebo při jiné významné univerzitní akci.

Obr. 3: Aplikace pro nominaci studentů.

Odkazy na aplikace pro sběr nominací naleznou studenti v agendě Student (záložka Konec studia), na probíhající hlasování jsou upozorněni také v agendě Život.

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« Osvědčení pro CŽV a mezinárodně uznávané kurzy (26. 7. 2021 13:00) | Rozvoj Informačního systému MU v roce 2020 » (31. 8. 2021 09:03)

Zatím žádné komentáře.