Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Starší příspěvky
Kategorie
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
13. 6.
2022

Redesign agendy EVAK

  • RSS
Otravné | -1 | 1
Novinky

Agenda EVAK je součástí Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) již řadu let. Nedávná úprava designu aplikace poskytla vhodnou příležitost představit, co se pod tímto tajemným názvem skrývá.

Zkratka EVAK vznikla zkrácením slov evaluace akademiků, agenda tedy slouží k hodnocení pracovníků, a to primárně akademických. EVAK umožňuje vedoucím zaměstnancům (hodnotitelům) získat přehled o pracovní činnosti jejich zaměstnanců, který je využíván jako podpůrný materiál k evaluaci. Výstupem aplikace je přehled rozsahu činnosti, zhodnocení výkonu jednotlivých zaměstnanců a stanovení plánů na další období.

Hodnocení v EVAKu probíhá v několika krocích. Nejprve je oprávněnou osobou založena nová etapa hodnocení, jsou do ní zařazeni konkrétní zaměstnanci a vybrány indikátory, které hodnotitele zajímají. Aplikace nabízí několik desítek indikátorů z oblasti pedagogiky, vědecko-výzkumné činnosti, organizační činnosti a oblasti osobních kompetencí. Tam, kde je to možné, vypočítá aplikace bodové hodnocení sama, přímo z dat uložených v IS MU, popř. v jiných systémech, odkud je IS MU přebírá.

Hodnocení zaměstnanci vyplní v aplikaci požadovaná data a hodnotitel k nim připojí svoje vyjádření. Po odsouhlasení závěrů se záznam o hodnocení ukládá ve spisu zaměstnance.

Po letech používání dostal novou podobu hodnoticí formulář, dále také výběr etap a přehled pracovníků v etapě. Osoby s právem mají při vstupu do aplikace dostupné filtry pro výběr etapy, se kterou chtějí pracovat.

Obr. 1: Filtry pro výběr etapy

Po vstupu do etapy vidí hodnotitel přehlednou tabulku se všemi zařazenými pracovníky. Zobrazené ikonky indikují, jak daleko je proces hodnocení u konkrétního pracovníka.

Pracovníky lze z přehledu hromadně obeslat podle toho, v jaké fázi se nachází jejich hodnocení. Dostupná je rovněž funkce exportu dat z etapy.

Obr. 2: Přehled pracovníků v etapě

Změnou prošel i hodnoticí formulář, přičemž základní rozdělení do karet zůstalo stejné jako v předchozí verzi. Vzhled byl co nejvíce odlehčen, zobrazují se pouze nezbytné informace, detaily jsou dostupné na rozklik. Aplikace byla převedena do responsivního designu, lze ji tedy pohodlně používat i na mobilních zařízeních.

Obr. 3: Hodnoticí formulář

Agenda EVAK je dostupná pověřeným osobám v autentizované části IS MU → Manažerská data → EVAK.

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« KvIS – krátké kvízy pro zpestření výuky nebo podporu pozornosti studentů na hodinách (7. 4. 2022 09:59) | Hromadný výběr přihlášek v nové verzi » (13. 6. 2022 10:01)

Zatím žádné komentáře.