8/11/2010 16:05new
Dotazy specifické pro filozofickou fakultu.
Nikol Šigutová
15/6/2020 17:50new
Prominutí přijímací zkoušky - obor Pedagogika
Dobrý den,
zažádala jsem o prominutí přijímací zkoušky, v přihlášce mám již napsáno “prominuto”, ale výsledek je stále nedostupný. Znamená to tedy, že nemusím jít konat TSP (jelikož mám v e-přihlášce pozvánku k vykonání TSP).
Děkuji za odpověď.
Nicolette Adamcová
17/6/2020 13:24new
Dobrý den, mám obdobný dotaz. Ráda bych věděla, jak to tedy bude a co znamená přesně, že je zkouška prominuta.
19/6/2020 11:29new
Viz odpověď výše.
19/6/2020 11:28new
Dobrý den, pokud máte v e-přihlášce uvedené, že Vám na daný studijní program byla přijímací zkouška prominuta, v rámci takové přihlášky a toho konkrétního studijního programu skutečně TSP vykonávat nemusíte.
Pozor ale na to, pokud máte například přihlášku na sdružené studium - tam může být třeba TSP vykonat pro druhý zvolený obor. Nebo pokud máte podanou nějakou jinou přihlášku, kdy pro daný studijní program je TSP předepsanou zkouškou.
Michaela Šavrňáková
7/7/2020 15:45new
A jestliže mi byla zkouška prominuta znamená to že moje šance na přijetí do studia jsou vyšší než kdybych přijímací zkoušky konala?
12/7/2020 21:09new
Dobrý den,
bohužel, je tomu spíše naopak. Uchazeč, který vykonal přijímací zkoušku dostatečně úspěšně na to, aby byl přijat ke studiu, bude přijat zcela určitě. Uchazečů s prominutou přijímací zkouškou může být přijat pouze omezený počet v závislosti na kapacitě daného programu, nicméně byla-li Vám přijímací zkouška prominuta, je velmi pravděpodobné, že ke studiu přijata budete.
Eliška Tancošová
22/7/2020 12:52new
V tom případě nechápu, proč se vůbec zkouška promíjí a nenechá se to tak, aby všichni měli stejnou šanci se dostat a nespoléhali na prominuto ve své e-přihlášce jako já.
23/7/2020 16:57new
No, myslím si, že pokud by Vám nebyla zkouška prominuta, byla byste vyrozuměna, že se máte dostavit.
24/7/2020 16:28new
Tak to oni vyrozuměni byli asi všichni, pozvánky k TSP chodí nejspíš nezávisle na tomto promíjení (nevím tedy, jak je to v případě, že na daný plán zkouška vůbec není, protože byla zrušena). Většinou bývá odpověď v DF, že v takovém případě má člověk pozvánku k TSP ignorovat.
26/6/2020 10:01new
DVOUOBOR

Dobrý den,
byl jsem přijat na dva obory Italský jazyk a literatura a Informační stuida a knihovnctví. Chci se zeptat zda-li je možné tyto obory studovat součastně jako dvouobory? Popřípadě po nějakém čase skončit jeden z nich nebo přerušit studium jednoho z nich a pokračovat jen v jednom studijním oboru ?

Děkuji za odpověd

D. Marek
27/6/2020 17:23new
Dobrý den, sloučení studijním programů možné není, pokud máte na každý podanou samostatnou přihlášku. Pokud se rozhodnete zapsat ke studiu obou studijním programů současně a po čase zjistíte, že chcete pokračovat jen v jednom z nich, je možné jeden studijní program ukončit.
Konkrétní postup doporučuji konzultovat přímo na studijním oddělení příslušné fakulty.
Anna Briolová
26/6/2020 22:41new
výsledky oborových testů
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, kde i kdy se dozvím výsledky oborových testů na počítačovou lingvistiku. V e-přihlášce mám stále jen datum k přijímačkám, ale žádné další info tam není. Dekuji!
Briolová
27/6/2020 17:14new
Dobrý den, bude nejlepší, když se obrátíte přímo na studijní oddělení Filozofické fakulty. Lze ale očekávat, že výsledky budou zveřejněny v dohledné době během několika dnů.
Nicolette Adamcová
22/7/2020 11:54new
Neprominuto z kapacitních důvodů

Dobrý den,

jen bych se ráda optala, jak je možné, že fakulta nabídne prominutí přijímací zkoušky na základně prospěchu a slibuje, že rozhodnutí nebudou brát zpět, tím pádem se uchazeč nedostaví na TSP a následně mu je v přihlášce "prominuto" změněno na "neprominuto" a nemá pak jinou možnost, jak se dostat na daný obor?
Nerozumím celému procesu.

Děkuji za případné vysvětlení.
last modified 22/7/2020 12:16 new
Prominutí přijímací zkoušky neznamená automatické přijetí ke studiu. Jestliže jste nebyla přijata z kapacitních důvodů, pak je to proto, že na daném programu prostě zájem převyšoval počet nabízených míst, a přednost dostali jiní (patrně i na základě vykonané přijímací zkoušky). Nejsem ale kompetentní Vám na toto dát odpověď, byť by mě tento proces také zajímal.
Nicolette Adamcová
22/7/2020 13:32new
S tím, že to není automatické přijetí jsem počítala, ale zamrzel mě přístup fakulty. Už jen z důvodu toho, že jsem právě neabsolvovala TSP.
Pokud tedy vím, že kapacita nabízených míst nebude vyšší, tak nenabízím možnosti prominutí.
Eliška Tancošová
22/7/2020 16:43new
Uplně souhlasím, nejvíce mě zaráží fakt, že sám proděkan pro přijímací řízení filozofické fakulty v online diskuzi: https://www.youtube.com/watch?v=agdvnvE8l10&utm_campaign=newsletter&utm_source=newsletter&utm_medium=email (3:25 stopáž) říká, že pokud máme v e-přihlášce prominuto, nemusíme se bát, že fakulta své rozhodnutí vezme zpět a najednou o měsíc později se přesně to stane. Chápu, že letošní rok byl hodně komplikovaný kvůli krizi, nicméně fakulta neměla garantovat to, co nedokáže splnit a radši dát rovnou najevo, že nic není jisté.
Nicolette Adamcová
22/7/2020 17:00new
Děkuji za souhlasy s mým názorem. Sama jsem chtěla přidat ono video, kde je i důkaz. Bohužel je mi jasné, že se nic nezmění. Ráda bych aspoň dosáhla toho, že si fakulta příspěvky přečte a uzná chybu.
Adéla Hamalčíková
23/7/2020 13:42new
Já jsem na studijní oddělení filosofické fakulty psala 2 e-maily hned po změně v přijímacím řízení. Nikdo mi na ně dosud neodpověděl. Když jsem tam volala, paní, která mi zvedla telefon mi řekla, že budou přijati všichni uchazeči, kteří vloží do e-přihlášky požadované známky a skeny vysvědčení.
Adéla Hamalčíková
23/7/2020 13:53new
Ale mám stejný problém. Mohli s tím počítat, že hodně uchazečů napíše známky.
Eliška Tancošová
22/7/2020 12:50new
Ano mám stejný problém, kdyby alespoň bylo řečeno dopředu, že ikdyž člověk splní průměr, stejně může být nepřijat z kapacitních důvodů, jako se stalo mně, mohl by alespoň zkusit TSP a nespoléhat na to, co fakulta slíbila, ale jak vidíme nedodržela. Nicméně pokud bych si chtěla zkusit dát odvolání, mohu někde najít, na jakém místě pod čarou jsem, abych věděla, zda-li mám vůbec šanci? Děkuji.
23/7/2020 23:54new
Dobrý den,
informace k Vašemu umístění naleznete v textu rozhodnutí o nepřijetí. Rozhodnutí je dostupné ve Vaší E-přihlášce v rubrice "Výsledek přijímacího řízení" podsekce "Dokumenty".
Eliška Čechová
24/7/2020 12:22new
Dobrý den, v e-přihlášce to nemohu najít...
4/8/2020 21:07new
Dobrý den,
podsekce Dokumenty se Vám zobrazí, jakmile bude rozhodnutí vloženo do e-přihlášky.
Nela Lepinová
22/7/2020 13:03new
Výsledky přijímacího řízení Anglický jazyk a literatura
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je vše v pořádku s výsledky přijímacího řízení. V e-mailu mi bylo řečeno, že se vše dozvíme dopoledne, nicméně žádná informace v přihlášce doposud není. Prosím o informaci, v jaké fází je zveřejnění výsledků...?
Anna Jílková
22/7/2020 13:20new
To by mne též zajímalo, jelikož na to už celé dopoledne čekám.
Nela Lepinová
22/7/2020 13:30new
Už to tam svítí:)
Lenka Bečičková
22/7/2020 13:40new
Já to tam furt nemám...:(
Eliška Čechová
22/7/2020 15:06new
Také nic...
Viktorie Pechová
22/7/2020 14:21new
Mají too tam všichni? Já tam výsledek ještě nemám 😐
Andrea Bláhová
22/7/2020 14:26new
Rozhodnuti o prijeti jeste take nemam.
Adéla Prostějovská
22/7/2020 14:30new
Také ne
Lenka Bečičková
22/7/2020 14:38new
Taky ještě nee
Martina Gajdošíková
22/7/2020 14:42new
Stále nic nepřišlo.
Anna Kocianova
22/7/2020 14:48new
Už jsem se bála, že jsem jediná, kdo o svém přijetí či nepřijetí sále nic neví...