REKTOŘÍK, Jaroslav, Vladimír HYÁNEK, Ivan MALÝ a Jan ŠELEŠOVSKÝ. Ekonomika a řízení odvětví veřejného sektoru. druhé aktualizované. Praha: Ekopress, s.r.o., 2007, 309 s. Ekonomie. ISBN 978-80-86929-29-3.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Ekonomika a řízení odvětví veřejného sektoru
Název česky Ekonomika a řízení odvětví veřejného sektoru
Název anglicky The Economy and the Administration in a Public Sector
Autoři REKTOŘÍK, Jaroslav, Vladimír HYÁNEK, Ivan MALÝ a Jan ŠELEŠOVSKÝ.
Vydání druhé aktualizované. Praha, 309 s. Ekonomie, 2007.
Nakladatel Ekopress, s.r.o.
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Učebnice
Obor 50200 5.2 Economics and Business
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Organizační jednotka Ekonomicko-správní fakulta
ISBN 978-80-86929-29-3
Klíčová slova anglicky public sector; effectiveness; public goods; bureaucracy; administration; management; rational behavior
Štítky administration, bureaucracy, effectiveness, management, public goods, public sector, rational behavior
Příznaky Mezinárodní význam, Recenzováno
Změnil Změnila: Ing. Naďa Voráčová, učo 62883. Změněno: 27. 5. 2009 11:57.
Anotace
Publikace Ekonomika a řízení odvětví veřejného sektoru je rozdělena do tří základních částí. V první části se čtenář seznámí s teoretickými koncepty fungování veřejného sektoru počínajíc teorií statků přes členění veřejného sektoru až po faktory efektivnosti veřejného sektoru a užitek veřejného sektoru. Druhá část publikace představuje souhrn nejdůležitějších nástrojů potřebných pro efektivní řízení všech odvětví veřejného sektoru a konečně část třetí se věnuje konkrétní analýze fungovaní veřejného sektoru v následujících oblastech: blok odvětví společenských potřeb, blok odvětví rozvoje člověka, blok odvětví poznání a informací, blok odvětví technické infrastruktury, blok odvětví privátních statků podporovaných z veřejných rozpočtů a blok existenčních jistot.
Anotace anglicky
Publication The Economy and The Administration in a Public Sectors; is devided into three basic sections. The first section deals with a problem of a theory of public good and a metodology of effectiveness in public sector (a theory of groups and organizations, a theory of public good) . The second section presents the most importante tools in management and administration of a non-market sphere and is closely linked into the last section, which is based on a six specific analyses of six parts of public sector.
VytisknoutZobrazeno: 13. 6. 2024 20:04