Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
20. 12.
2008

Ohlédnutí za sérií fakultních prezentací o e-learningu a Obchodním centru

  • RSS
Dosud nehodnoceno.
Novinky – e-learning

V době od 22. září do 29. října 2008 probíhala série prezentací o e-learningu, multimédiích a Obchodním centru MU, na níž jsme zvali již v této novince Fakultní prezentace pro vyučující o e-learningu a Obchodním centru. Prezentace byly cíleně pořádané na jednotlivých fakultách nejen proto, aby k nim posluchači měli blízko, co se týče místa konání, ale také tematicky, neboť prezentované ukázky byly vybírány pečlivě a na míru požadavkům vyučujících dané fakulty.

Posluchači se nejprve dozvěděli o možnostech e-learningu a tvorby multimediálních pomůcek s pomocí týmu e-techniků a s-techniků, ale především se mohli nechat inspirovat ukázkami děl svých kolegů přímo z fakulty nebo vyučujících z jiných fakult. Ukázky byly velmi pestré - od animací, rozsáhlých webů, videozáznamů až po interaktivní tutoriály, multimediální odpovědníky či možnosti digitalizace a úpravy dokumentů. Příklady hotových zakázek Servisního střediska můžete také vidět na stránce Zakázky střediska v praxi.

Obr. 1: Ne všichni Servisní středisko znali, proto na úvod nechybělo jeho stručné představení. Obr. 2: S-technici ukazovali možnosti e-learningu a multimédií přímo na zpracovaných dílech.

Následující prezentace změřená na Obchodní centrum MU vyučujícím ukázala možnosti jeho využití, zazněly i informace o chystaných novinkách a nabídkách dané fakulty. Posluchači zjistili, že prodávat kurzy nebo knihy přes Obchodní centrum není těžké, zmíněna byla i možnost vybíraní poplatků z konferencí či poplatků spojených se studiem.

Prezentace se nesly ve velmi příjemné a přátelské atmosféře, někde vyučující kladli otázky ihned v průběhu jednotlivých výstupů, jinde si počkali na konec prezentace, kde byl vyčleněn dostatečný prostor právě pro dotazy a podněty. Přítomnost členů týmu e-techniků a s-techniků mnozí využili i k domluvě spolupráce na konkrétních zakázkách či pomoci při rozjezdu vlastních e-learningových aktivit.

Obr. 3: Posluchači zjistili více podrobností o Obchodním centru MU.

Obr. 4: Prostor pro dotazy nikdy nezůstal nevyužitý.

Protože termíny prezentací vybírali zástupci jednotlivých fakult, účast na prezentacích byla mnohem větší než na stejně tematicky zaměřené prezentaci v dubnu 2008, která byla ovšem společná pro všechny fakulty.

Obr. 5: Celkově se na fakultní prezentace přišlo podívat 133 osob. Obr. 6: Celkově celouniverzitní prezentaci navštívilo 44 osob.

20. prosince 2008

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« Nová aplikace pro fakturaci školného (20. 12. 2008 05:00) | Autorský zákon - použití děl jiných autorů ve výuce » (9. 1. 2009 00:00)

Zatím žádné komentáře.