Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
15. 3.
2010

Služba IMAP v novém rozhraní pošty

  • RSS
Dosud nehodnoceno.
Novinky

Vývojový tým Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) přichází s další novinkou, která se tentokrát týká aplikace Pošta. Každý uživatel IS MU má zřízenou doživotní e-mailovu schránku, kterou může využívat i po ukončení studia a ukončení aktivního vztahu k univerzitě. Poštovní aplikace je průběžně modernizována a vylepšována dle podnětů svých uživatelů. Nyní je nově dostupný přístup k poště prostřednictvím protokolu IMAP (Internet Message Access Protocol).

Díky této nové službě může uživatel číst poštu, která chodí na jeho univerzitní e-mailovou adresu, ve svém oblíbeném poštovním klientovi, jako je například Microsoft Outlook nebo Mozilla Thunderbird. Vývojový tým IS MU tak rozšiřuje dosud stávající možnost stahování pošty pomocí POP3 protokolu.

Obr. 1: Nápověda k nastavení protokolu IMAP pro Poštu v IS.

IMAP na rozdíl od staršího protokolu POP3 umožňuje přístup ke zprávám z více počítačů. Nevyžaduje stažení zpráv na lokální počítač, a tudíž jsou zprávy přístupné ze všech počítačů, které uživatel používá. Pomocí protokolu IMAP je možné přistupovat k více složkám v rámci jedné schránky. Ve svém poštovním klientovi tak uživatel může zároveň vidět Příchozí poštu, Rozepsané zprávy, Odeslané zprávy, Koš a další složky, které v IS MU používá. V neposlední řadě stojí za zmínku efektivnější přístup ke zprávám. IMAP totiž nabízí sofistikované možnosti např. rychlejšího stažení příloh i při pomalém připojení.

15. března 2010

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« Nové nástroje pro snadnější práci s Odpovědníky (22. 2. 2010 05:49) | Statistika a využívání elektronického zkoušení v prostředí IS MU » (15. 3. 2010 05:00)

Zatím žádné komentáře.