Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
29. 8.
2011

IS MU je provozován na nových a výkonnějších počítačích

  • RSS
Zajímavé | 3 | 3
Novinky

Ve dnech 12. - 13. srpna 2011 proběhla kompletní modernizace centrálních serverů pro ukládání dat v Informačním systému Masarykovy univerzity (IS MU).

Do letošní modernizace zajišťovaly funkci centrálních serverů pro ukládání dat počítače z roku 2007. Od té doby výrazně vzrostl jak počet aktivních uživatelů IS MU, tak celkový počet přístupů do systému. Dále došlo k výraznému rozvoji stávajících aplikací pro elektronickou podporu výuky a studijní administrativy a také k spuštění nových agend, které významně rozšířily původní zaměření systému. Všechny tyto změny znamenaly pro původní hardware vysokou zátěž, a proto bylo přistoupeno k jeho výměně.

Nové počítače přináší vylepšení hned na několika úrovních. V první řadě by měla až dvojnásobně vzrůst rychlost samostatných výpočtů, kterou umožní změna architektury procesorů, s původním hardwarem nedosažitelná. Dále bude zvýšena propustnost systému v případech, kdy je prováděno současně velké množství různých požadavků. V neposlední řadě se jedná o řešení méně energeticky náročné a s celkově nižšími náklady na provoz. Z pohledu uživatele bude tedy IS MU po optimalizaci všech komponent rychlejším, výkonnějším a ještě spolehlivějším systémem než doposud.

Plánovaný výpadek byl uživatelům s předstihem ohlášen, postup prací mohli sledovat v reálném čase na stránce zřízené speciálně pro tento účel na webu Fakulty informatiky. Provoz služeb systému byl kompletně obnoven již v sobotu 13. srpna odpoledne, neboť veškeré práce na výměně, ač nebyly jednoduché, probíhaly z hlediska uživatelů téměř bezproblémově. Již po prvních dnech provozu systému na nových serverech zaznamenal Vývojový tým od uživatelů pochvalné reakce na rychlejší odezvu aplikací.

29. srpna 2011

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« Zpracování žádostí a rozhodnutí prostřednictvím Úřadovny (29. 8. 2011 13:20) | Historie operací nad úložištěm souborů » (21. 10. 2011 12:36)

Zatím žádné komentáře.