Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
15. 8.
2012

Úspěch v prestižní soutěži na odhalování plagiátů

  • RSS
Dosud nehodnoceno.
Novinky – plagiáty

Vývojový tým IS MU potvrdil své přední postavení v oblasti odhalování plagiátů. Na prestižní mezinárodní soutěži PAN 2012 Lab Uncovering Plagiarism, Authorship, and Social Software Misuse se z 11 přihlášených týmů z celého světa umístil na 2. místě v detailním porovnávání dvojic dokumentů. Výsledky soutěže byly zveřejněny na stránkách soutěže.

Při detailním porovnávání dokumentů tým IS MU poprvé použil novou metodu, využívající k detekci kombinaci více druhů společných vlastností obou dokumentů. V kategorii dohledávání možných zdrojů na internetu fulltextovým vyhledávačem vyzdvihli organizátoři soutěže přístup a výsledky Vývojového týmu IS MU, kdy se podařilo dosáhnout srovnatelné přesnosti a úplnosti s ostatními týmy při položení několikanásobně menšího množství dotazů fulltextovému vyhledávacímu stroji.

Vývojový tým svým letošním úspěchem navázal na vítězství v soutěži PAN v roce 2010 (Více v novince Software na odhalování plagiátů vyvinutý na MU zvítězil) a na získané druhé místo v roce 2009.

Zkušenosti ze soutěže jsou postupně implementovány v několika systémech provozovaných Vývojovým týmem IS MU:

15. srpna 2012

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« Nová evidence zahraničních pobytů v IS MU (15. 8. 2012 09:03) | Přehled pedagogické činnosti osob » (11. 9. 2012 12:41)

Zatím žádné komentáře.