Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Starší příspěvky
Kategorie
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
20. 11.
2012

Statistika zkoušení v IS MU za období jaro 2012

  • RSS
Dosud nehodnoceno.
Novinky – e-learning

Pomocí elektronického zkoušení v IS MU bylo v semestru jaro 2012 vyzkoušeno více než 62 000 studentů všech fakult (tj. zapsaných studentů do předmětů, ve kterých se zkoušelo elektronicky), což znamená oproti semestru jaro 2011 zvýšení o 15 000 studentů. V počtu vyzkoušených studentů se na první místo dostala Lékařská fakulta, především díky velkému množství průběžných testů, a sesadila tak stálici statistik Ekonomicko-správní fakultu.

Obr. 1: Statistika zkoušení dle fakult.

Obr. 2: Statistika zkoušení dle druhu zkoušení.

Oproti zkušenostem z minulých let není počet předmětů, kde se využívá skenování, o tolik vyšší než počet předmětů využívajících zkoušení u PC. Může to být způsobeno změnou v přemýšlení vyučujících o elektronickém zkoušení. Zatímco dříve se k elektronickému zkoušení uchylovali především díky možnosti vyzkoušet rychle a efektivně velké množství studentů s využitím skenování písemek, nyní s postupem informačních technologií mohou zkoušet studenty z různých oborů využitím širokého spektra otázek (audio a video otázky, obrázkové otázky, využívání fonetických klávesnic, matematických editorů a dalších).

Obvyklým postupem u obou typů zkoušení (tj. jak u zkoušení skenováním, tak u zkoušení u PC) se již stalo, že vždy před zahájením testů probíhá proškolení, které provádí buď sami učitelé, nebo e-technici. Pro hladký průběh testování, a zároveň pro jistotu pedagogů, lze jen doporučit proškolování před zahájením zkoušení a předběžnou kontrolu nastavení popisu odpovědníku e-technikem. Při zkoušení u PC je na některých fakultách přítomen e-technik pro předcházení případným problémům a nesrovnalostem. Během zkoušení u PC nedocházelo k závažnějším problémům, v procesu skenování se opakovaly stále stejné chyby, tj. nesprávně napsané číslo zadání, učo či nesprávně vyplněná odpovědní část. Poprvé proběhlo elektronické zkoušení celkem v 42 předmětech, z čehož skenováním v 13 předmětech a zkoušením u PC v 29 předmětech.

Zkoušení pomocí odevzdávárny má v porovnání s využíváním odpovědníků marginální zastoupení a využívá se především na fakultách humanitního zaměření.

Obr. 3: Statistika předmětů dle období a fakult.

Na fakultách probíhá zkoušení v různých počtech předmětů. Ve statistikách vede Fakulta sociálních studií, která zavedla elektronické zkoušení pro státní závěrečné zkoušky a vzhledem k opakovanému využití lze předpokládat, že se jí tento způsob osvědčil. Důkazem předností elektronického zkoušení je i spokojenost ostatních vyučujících s elektronickým zkoušením a jejich pozitivní ohlasy.

Celkový počet předmětů, ve kterých se využívá zkoušení pomocí agend IS MU, stále stoupá, i když, jak ukazuje graf, jsou zde mírné poklesy. Ty mohou být způsobené vypisováním předmětů např. jednou za dva roky či přesuny předmětů z jarních do podzimních semestrů.

Každým semestrem narůstá využívání e-learningových agend na MU. Podrobnosti mohou uživatelé IS MU nalézt v detailní statistice (autentizováno).

V případě dotazů kontaktujte svého e-technika nebo se inspirujte na stránkách servisního střediska, co vše lze v odpovědnících vytvářet za otázky.

20. listopadu 2012

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« S interaktivní Klárou se seznámilo více jak 50 tisíc návštěvníků (20. 11. 2012 13:36) | Přehrávání videí v diskusních fórech » (10. 12. 2012 14:44)

Zatím žádné komentáře.