Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
16. 9.
2015

Nová funkce v ownCloudu pro odevzdávárny

  • RSS
Dosud nehodnoceno.
Novinky – e-learning

Nedávno jsme vás informovali o externí službě ownCloud (více v novince Externí služba ownCloud umožňuje synchronizaci souborů s IS MU), která umožňuje synchronizaci souborů z lokálního úložiště uživatele s Informačním systémem MU (IS MU), a to i prostřednictvím mobilních či desktopových aplikací. Nyní byla tato služba doplněna o novou funkci, která rozšiřuje použití u odevzdáváren.

Odevzdávárny, které slouží vyučujícím ke sběru vypracovaných úkolů či seminárních prací, mohou být nastaveny tak, aby student ve složce viděl pouze svoje soubory, nikoliv soubory ostatních spolužáků (před jméno souboru se doplní učo vkládajícího). Odevzdané soubory si pak učitel stáhne do svého počítače, opraví a znovu zavede do ISu. Aby byly takto zavedené soubory opět přístupné pouze autorovi, je nutné je vložit ve formátu ZIP pomocí Správce souborů. Nyní lze pro tyto účely využít také novou funkci ownCloudu. Stačí u synchronizace ve směru ownCloud -> IS zaškrtnout atribut "Soubory začínající na učo- dovolit číst pouze dané osobě".

Podrobnější informace o službě ownCloud jsou dostupné v Nápovědě.

Více o možnostech použití mobilních a desktopových aplikací naleznete v tomto dokumentu.

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« Modernizace serverů Informačního systému MU (12. 8. 2015 13:39) | Pravý panel přináší aktuální dění » (16. 9. 2015 09:13)

Zatím žádné komentáře.