FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Bc. Iva Milošová, 348294
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Bc. Iva Milošová, 348294

Změna přihlašovací stránky Informačního systému MU

Novinky

Informační systém Masarykovy univerzity (IS MU) zveřejnil novou autentizační stránku pro přístup do systému. Nová přihlašovací stránka byla přesunuta na adresu islogin.cz a zajišťuje především vyšší úroveň zabezpečení hesel uživatelů. Systém uživatele na novou doménu přesměruje automaticky a uživatel se tedy přihlašuje do ISu přes stránku IS MU https://is.muni.cz, jak je zvyklý. Stránka pro přihlášení do IS MU byla současně spuštěna také v moderním responzivním designu a integruje v sobě jednotný vizuální styl Masarykovy univerzity.

Obr. 1: Stará přihlašovací stránka.

Systém islogin.cz provozuje Centrum výpočetní techniky Fakulty informatiky MU, stejně jako systém is.muni.cz. Smyslem tohoto preventivního bezpečnostního opatření je zamezení možnému odcizení hesla z prohlížeče. Má-li totiž uživatel heslo uloženo v prohlížeči, pak některé prohlížeče heslo ochotně vydají samy a uživatel si ani nemusí být vědom prozrazení svého hesla.

Obr. 2: Nová přihlašovací stránka.

Nový systém přihlašování předchází některým bezpečnostním hrozbám, avšak nadále platí, že uložením hesla do prohlížeče uživatel přebírá veškerou odpovědnost za jeho zneužití.

Více informací o přístupu do systému naleznete v Nápovědě.

« Prodej vstupenek do muzea pomocí Obchodního centra MU (1. 8. 2016 11:57) | Evidence informace o vyučujícím u jednotlivé rozvrhové akce » (4. 10. 2016 11:20)

Zatím žádné komentáře.

Nahoru | Aktuální datum a čas: 24. 3. 2017 01:02, 12. (sudý) týden