Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Starší příspěvky
Kategorie
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
1. 8.
2016

On-line přípravné kurzy Lékařské fakulty slaví úspěch

  • RSS
Dosud nehodnoceno.
Novinky

Od ledna 2016 nabízí Lékařská fakulta Masarykovy univerzity (LF MU) prostřednictvím Obchodního centra MU (OC MU) on-line přípravné kurzy v angličtině pro zahraniční uchazeče o studium. Kurzy jsou realizované formou e-learningu a zahrnují přehled středoškolského učiva z chemie, biologie a fyziky. Jedná se o alternativu k prezenčnímu přípravnému kurzu, který fakulta pořádá pro české uchazeče o studium. Že o kurzy studenti projevují zájem, potvrzuje i pokoření mety 100 objednávek.

A jak to probíhá prakticky? Uchazeč si objedná kurz na stránkách OC MU, zaplatí ho kartou a nejpozději do tří dnů dostane přístup do kurzu.

Největší zájem projevili uchazeči o kurzy chemie, v těsném závěsu potom o kurzy biologie a o něco menší byl zájem o kurzy fyziky. Větší část studentů si objednala všechny tři kurzy, menší část si objednala pouze jeden kurz nebo kombinaci dvou kurzů.

Ze zemí EU bylo ve všech předmětech nejvíce objednávek z Německa. Z mimoevropských zemí projevili zájem nejvíce uchazeči z Izraele, Spojených arabských emirátů a Japonska. Ale objevily se i objednávky z USA, Kanady a dokonce i jedna z Filipín. Studenti také využili diskusních fór kurzů ke komunikaci s tutory za účelem získání doplňujících informací k tématu.

Vliv přípravných kurzů na úspěšnost uchazečů u přijímacích zkoušek zatím nelze zhodnotit, protože ještě neproběhla přijímací řízení ve všech zemích. Vzhledem k poptávce se však kurzy budou určitě realizovat i v následujícím školním roce.

I příští rok si bude možné přípravné kurzy zakoupit prostřednictvím OC MU.
Na přípravné kurzy Lékařské fakulty jsme upozornili v příspěvku Na studium medicíny se lze připravit on-line.

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« Výsledky průzkumu vizuálního stylu sad ikon v IS MU (1. 8. 2016 11:49) | Prodej vstupenek do muzea pomocí Obchodního centra MU » (1. 8. 2016 11:57)

Zatím žádné komentáře.