Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Starší příspěvky
Kategorie
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
23. 11.
2016

Moderní design Obchodního centra MU přináší nové možnosti

  • RSS
Dosud nehodnoceno.
Novinky

Vývojový tým Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) zveřejnil novou verzi Obchodního centra MU (OC MU) pro prodej zboží a služeb v plánovaném termínu. Nová verze, která je dostupná na již dobře známé adrese https://is.muni.cz/obchod/, přináší zákazníkům nejen vzdělávací nabídky v moderním a příjemném designu. Zároveň je plně zachována funkčnost a možnosti prodeje v původním rozsahu. Vývojáři kladli důraz na to, aby celý elektronický obchod byl přehledný a vzdušný.

Vytvoření objednávky je velmi jednoduché. Zákazník vždy vidí konkrétní nabídku a neruší ho další nepodstatné okolní informace. Nedílnou součástí změn je podpora pro mobilní technologie (tablety a mobilní telefony), design je responzivní, zobrazení se tedy přizpůsobí vždy danému zařízení, které uživatel používá. Nový vzhled je rovněž v souladu s jednotným vizuálním stylem MU.

Obr. 1: Nový vzhled Obchodního centra MU.

Nově byla implementována možnost jednodušší zrychlené objednávky, u které zákazník vyplňuje jen minimum povinných údajů. Následně je mu automaticky vystaven tzv. zjednodušený daňový doklad. V rámci komplexních úprav byla vytvořena taktéž nová moderní verze rozhraní pro externí systémy, která slouží například pro prodej konferencí. Obchodní centrum zpracovává přibližně 70 % všech příchozích plateb na běžný korunový účet MU, což představuje pohledávky za cca 200 mil. Kč ročně. Přibližně třetinu z tohoto obratu tvoří platby za služby a zboží přímo nabízené k prodeji jako je celoživotní vzdělávání, konference, e-learning a mnohé další včetně nabídky v měně euro.

Přehlednou nápovědu k nové verzi Obchodního centra MU naleznou zákazníci na adrese https://is.muni.cz/napoveda/komunikace/oc nebo po kliknutí na Nápověda v dolní části každé webové stránky OC MU.

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« Elportál přináší náměty na cvičení pro děti v mateřské či základní škole (23. 11. 2016 14:19) | Nová tvář systému pro odhalování plagiátů Odevzdej.cz » (23. 11. 2016 14:31)

Zatím žádné komentáře.