Plánovač studia v nové verzi

Informačně přínosné | 5 | 5
Novinky

Aplikace Plánovač studia se díky své vzrůstající oblibě u studentů, kteří Vývojovému týmu Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) zasílají podněty a nápady k jejímu vylepšení, dočkala po dvou letech od svého prvního spuštění nové verze. Aplikace si získala oblibu díky tomu, že umožňuje studentům dopředu naplánovat předměty, které chtějí během studia absolvovat a následně si tyto předměty také jejím prostřednictvím zaregistrovat.

Oproti původní verzi došlo k velkým změnám v designu a rozložení prvků. Plánovač studia tak nabízí větší míru uživatelské přívětivosti a disponuje modernějším vzhledem. Jedna ze změn související s rozložením prvků, je ve způsobu přesouvání předmětů, kdy je nově možné kliknutím na předmět a pomocí funkce „drag&drop“ jej přetáhnout kamkoliv nad celým semestrem, nikoliv pouze do jednoho políčka.

Obr. 1: Nový design aplikace Plánovač studia.

Změnilo se také ukládání změn, kdy se změny nyní ukládají automaticky okamžitě po provedení a student se nemusí obávat, že pokud omylem zavře prohlížeč, přijde o celý plán svého studia.

Novinkou, kterou zřejmě ocení studenti nejvíce, je nepochybně možnost využívat plnohodnotnou verzi Plánovače studia na mobilních zařízeních. Studium si tak nově mohou naplánovat přímo ze svého telefonu nebo tabletu.

Obr. 2: Zobrazení aplikace na mobilním telefonu.

Aplikace je studentům dostupná přes rozcestník Student → Během studia → Plánovač studia.

O aplikaci Plánovač studia jsme již dříve informovali v novinkách Rozšíření funkcionality Plánovače studia a Plánovač studia – aplikace pro studenty, kteří chtějí mít své studium pod kontrolou.

« Ověřování totožnosti – rychle, bezpečně, online (3. 9. 2021 11:33) | Snadné a bezpečné hlasování o čemkoli, to je Tudle » (7. 10. 2021 08:46)