Potřebuji online výuku

Nástroj umožnuje zasílání textových zpráv, audio a video hovory a sdílení plochy. Výhodou je trvalý prostor pro týmy s úložištěm pro společné dokumenty apod.

Pojďte se podívat na takové základní jednoduché využití nástroje pro online výuku:

Zkušenosti a tipy vyučujících

Bezkontaktní online výukaMožnosti online výuky postavené především na Microsoft Teams Podrobné návody Microsoft Teamshttps://it.muni.cz/

Uživatelská podpora pro MS Teams

 • Kompletní správu a podporu k MS Teams řeší ÚVT MU.
 • Pro dotazy na funkčnost se mohou uživatelé obracet do diskusní skupiny Podpora Office 365 v Yammeru.
 • S problémy je možné se obracet na univerzitní servicedesk it@muni.cz, tel.: +420 549 49 7777.
 • S řešením lokálních problémů – nastavení zvuku, videa či případný problém s instalací se obracejte na IT podporu na své fakultě.

Inspirace k online výuce

Inspiraci, jak si metodicky připravit online výukovou hodinu a jak udržet pozornost a motivaci studentů v průběhu takové hodiny, naleznete ve výukovém videu "Vedeme kvalitní ONLINE VÝUKOVÉ HODINY formou video konferencí" zpracované na FF MU:

Vedeme kvalitní ONLINE VÝUKOVÉ HODINY formou video konferencíhttps://www.phil.muni.cz/online-vyuka/didakticke-aspekty-vyuky

Další možnosti online výuky

 • Zoom

  Nástroj pro vedení videokonferencí s až 300 účastníky s řadou možností nastavení.

  Přístup bez licence

  Při hovorech s více účastníky omezeno na délku 40 minut. Registraci a stažení aplikace lze provést zdarma na https://zoom.us/ (vč. možnosti připojení pomocí univerzitního Google účtu).

  Přístup s licencí

  Sdružení CESNET zajistilo pro akademickou sféru v ČR určité množství plných licencí, z toho je pro MU k dispozici 250 licencí. Licenci je možné získat na požádání na adrese milos.liska@cesnet.cz (pro zaměstnance Masarykovy univerzity). Licence stačí pouze pro organizátora konference a vzhledem k omezenému množství prosím žádejte jen, pokud plánujete aplikaci pravidelně využívat.

  Více informací k aplikaci Zoomhttps://it.muni.cz/
 • Webex

  Společnost CISCO poskytla Masarykově univerzitě v souvislosti s koronavirovou pandemií 300 licencí zahrnujících Webex Meetings a Webex Events, a to do 17. 6. 2020.

  Více informací k aplikaci Webexhttps://it.muni.cz/