Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
31. 1.
2008

Nové nástroje pro tvorbu multimediálních pomůcek

  • RSS
Dosud nehodnoceno.
Novinky – e-learning

V roce 2007 vzniklo pro učitele na MU tzv. Servisní středisko pro e-learning . Toto celouniverzitní pracoviště, které je řízeno z centra vývoje Informačního systému MU, pomáhá všem učitelům na MU obohatit výuku multimediálními prvky s cílem zvýšit názornost výuky nebo přitažlivost pro studenty. Pracovníci tohoto servisního střediska zpracovávají pro učitele nejčastěji textový a obrazový materiál a jiné vizualizace vhodné k podpoře výuky.

Středisko nejen používá, ale i vytváří také zajímavé a užitečné nástroje, které lze k tvorbě multimedií a interaktivit ve výukových materiálech využít. Aplikace si může tvůrce e-learningu vyzkoušet sám (pomocí přiložených návodů) nebo využít služeb e-technika.

Podrobně o nástrojích se můžete dočíst na stránkách Nástroje pro výuková multimédia

Questomat

usnadňuje vytváření otázek v IS MU s aktivním zapojením obrázku do možných odpovědí. Na libovolný obrazový podklad (zadání) lze v ploše libovolně rozmisťovat varianty odpovědí (ve formě zaškrtávacích políček, rozbalovacích seznamů, ...) dle tvůrčích pedagogických záměrů.

Audiopřehrávač pro odpovědníky

lze snadno pomocí návodu umístit do odpovědníků a zpřístupnit tak efektivně studentům audio nahrávky.

Editor XMLMind

slouží k tvorbě webových publikací. Editor automaticky udržuje strukturu dokumentu, spravuje odkazy uvnitř publikace a umožňuje začlenění multimediálních objektů. Studijní materiály kurzů mívají často podobu hierarchicky členěné publikace (elektronické knihy). Vytváření a zejména údržba rozsáhlejších publikací ve formátu HTML, rozčleněných do řady menších souborů, bývá velmi problematická. Jako optimální řešení se jeví použití vhodného autorského nástroje. Servisní středisko připravilo šablony, díky kterým lze snadno vytvářet přehledné publikace. Práci s editorem zvládne běžně pokročilý uživatel IT.

Interaktivní cvičenec

umožňuje velmi jednoduše tvořit názorné obrázky cviků a různých poloh těla při sportovních úkonech. K dispozici je přední a boční pohled na cvičence, každý z pohledů lze zvlášť vytisknout.

Více ukázek a podrobností najdete na Elportále.

31. ledna 2008

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« E-learningové školení Bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (31. 1. 2008 00:00) | Sekce Školitel » (31. 1. 2008 05:42)

Zatím žádné komentáře.