Deníček: Co je nového v IS MU?

RSS Provozovatelé, vývojáři a další pracovníci okolo IS MU se budou snažit sem psát o nových věcech, změnách, opravách apod. v systému. Budou psát o věcech, které se nějak dotýkají uživatelů. I když se budou snažit psát tak, aby uživatelé obsahu sdělení rozuměli, nebude možné pochopit vše. Zvláště pak vyjádření o aplikacích, ke kterým všichni uživatelé nemají přístup. Nepředpokládáme, že všichni budou tento blog číst. Je jen pro zájemce. Neočekávejte prosíme dlouhé příspěvky obsahující úvahy, buďte připraveni na krátká oznámení.
Vlastníci blogu: FI:E-technici, FI:IS-technici, FI:servistech, FI:Vývojový tým IS MU, Ing. Jitka Brandejsová, 2893, doc. Ing. Michal Brandejs, 2116
Právo číst: kdokoliv v Internetu
Právo komentovat: kdokoliv přihlášený v ISu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  ... 16 »

Nová aplikace pro hromadné zadávání omluvenek

Informačně přínosné | 1 | 1
referent
Připravili jsme novou aplikaci, která umožňuje studijnímu oddělení zadat hromadně omluvenku vybraným studentům. Předpokládá se využití zejména při konání různých akcí nebo kurzů, kterých se účastní vybraná skupina studentů společně.

Studijní → Evidence a Kontrola studia... Omluvenky hromadně

Elektronické protokoly pro přijímací řízení

referent

Připravili jsme novou možnost využití elektronických protokolů o přijímacím
řízení, které využijí především běhy pro doktorské studium nebo cizojazyčné
programy.
Po vyplnění potřebných informací o termínu a obsahu zkoušky (studijním
oddělením), může komise zaznamenat průběh a výsledek zkoušky do elektronického
protokolu, který všichni její členové schválí přímo v ISu.
Protokol se následně stane součástí spisu uchazeče.

Nová podoba převodu témat z Rozpisů studentů

Informačně přínosné | 1 | 1
referent

Aplikace pro převádění témat závěrečných prací z Rozpisů studentů byla přepnuta
do nového vzhledu.
Kromě designu bylo vylepšeno chování aplikace v neobvyklých situacích, nově není
nutné přepínat mezi módem založení a aktualizace závěrečných prací, všechny
operace lze vykonat v jednom kroku.

Studijní → Převod témat z Rozpisu studentů do Závěrečných prací

Vylepšení v agendě Termíny státních závěrečných zkoušek

referent
Přinášíme několik novinek z agendy Termíny SZZ.

1. Doplnili jsme možnost obnovení stránky v aplikaci pro vyplňování průběhu zkoušky, jeho potvrzování a pro tajné hlasování komise o výsledku doktorské zkoušky. Zde je potřeba typicky znovu načíst stránku pro kontrolu, kdo již odhlasoval nebo potvrdil průběh. (Nedoporučujeme obnovovat stránku pomocí klávesy F5.)
  2. Pro doktorské termíny jsme změnili pořadí částí zkoušky v aplikaci pro hlasování, vyplňování a potvrzování průběhu. Nejprve se vypisuje předmět zkoušky a teprve pod ním obhajoba dizertační práce.
  3. Přidali jsme neveřejnou poznámku u studenta. Zobrazit ji mohou pouze členové komise a osoby s právem na editaci termínů.
  4. Doplnili jsme nový filtr „k potvrzení“ pro výběr termínů vč. těch, které se konaly v minulosti, ale ještě je možné do nich zasahovat.
Připomínáme, že jsme vytvořili k agendě několik videonávodů, které najdete v Nápovědě.
Nedávno jsme přidali videa s postupem hlasování v tajné volbě u státních doktorských zkoušek.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  ... 16 »