Deníček: Co je nového v IS MU?

RSS Provozovatelé, vývojáři a další pracovníci okolo IS MU se budou snažit sem psát o nových věcech, změnách, opravách apod. v systému. Budou psát o věcech, které se nějak dotýkají uživatelů. I když se budou snažit psát tak, aby uživatelé obsahu sdělení rozuměli, nebude možné pochopit vše. Zvláště pak vyjádření o aplikacích, ke kterým všichni uživatelé nemají přístup. Nepředpokládáme, že všichni budou tento blog číst. Je jen pro zájemce. Neočekávejte prosíme dlouhé příspěvky obsahující úvahy, buďte připraveni na krátká oznámení.
Vlastníci blogu: FI:E-technici, FI:IS-technici, FI:servistech, FI:Vývojový tým IS MU, Ing. Jitka Brandejsová, 2893, doc. Ing. Michal Brandejs, 2116
Právo číst: kdokoliv v Internetu
Právo komentovat: kdokoliv přihlášený v ISu
1 2 3 4 5 »

Import a Export učitelů

Informačně přínosné | 4 | 4
správce
Zejména osoby zodpovědné za správu katalogu předmětů mohou využít nově zavedené aplikace Import a Export učitelů.

Aplikace pro Export učitelů poskytuje možnost exportovat seznam vyučujících vybraných předmětů ve formátu, který je kompatibilní s následným importem. Aplikace pro Import předmětů je pak ideální pro předměty, které z různých důvodů zahrnují až desítky vyučujících, a jejichž ruční správa by byla náročná.

Předměty → Editace - úprava... Import učitelů | Export učitelů

Skupiny osob: Vyřazení osoby z plnící funkce

Informačně přínosné | 5 | 5
správce
Do Skupin osob jsme přidali novou možnost zadat pravidlo plnící funkce se znaménkem - (minus).

Lze tedy nově automaticky vyřazovat osoby, které splňují ostatní pravidla zadaná v plnící funkci.

Např.
prac 1433
-prac 14339830 # kromě CVT FI

Plnící funkce ze seznamu pracovníků FI odebere pracovníky zařazené na pracoviště 14339830 CVT FI.

Možnost vypnutí Burzy zkušebních termínů

správce

Do Katalogu předmětů jsme přidali nový příznak, kterým lze zamezit, aby si u
daného předmětu mohli studenti vyměňovat termíny přes Burzu zkušebních termínů.

Příznak mohou oprávněné osoby nastavit v editaci základních údajů předmětu.

Dohledání osoby v atributech místností

Zajímavé | 2 | 2
správce
Správci práv a budov mohou využít novou aplikaci pro dohledání, zda konkrétní osoba má nějaká nadstandardní práva pro rezervace místností.
Aplikace umožňuje vyhledat osobu uvedenou v atributech místností Smí rezerv. učo, Smí sprav. učo a Oznámí se a hromadně ji odstranit.

Tato pomůcka se může hodit zejména v případě, že z fakulty odchází zaměstnanec, který měl rezervace místností na starosti.

Lidé… Kontakty → Dohledání osoby v atributech místností

1 2 3 4 5 »