Deníček: Co je nového v IS MU?

RSS Provozovatelé, vývojáři a další pracovníci okolo IS MU se budou snažit sem psát o nových věcech, změnách, opravách apod. v systému. Budou psát o věcech, které se nějak dotýkají uživatelů. I když se budou snažit psát tak, aby uživatelé obsahu sdělení rozuměli, nebude možné pochopit vše. Zvláště pak vyjádření o aplikacích, ke kterým všichni uživatelé nemají přístup. Nepředpokládáme, že všichni budou tento blog číst. Je jen pro zájemce. Neočekávejte prosíme dlouhé příspěvky obsahující úvahy, buďte připraveni na krátká oznámení.
Vlastníci blogu: FI:E-technici, FI:IS-technici, FI:servistech, FI:Vývojový tým IS MU, Ing. Jitka Brandejsová, 2893, doc. Ing. Michal Brandejs, 2116
Právo číst: kdokoliv v Internetu
Právo komentovat: kdokoliv přihlášený v ISu
« 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Zdůvodnění studenta v aplikaci Vyřizování cizích žádostí o zápis

Informačně přínosné | 2 | 2
Mgr. Dana Kozlová (CVT FI MU), učo 135399
učitel

Upravili jsme aplikaci pro učitele na vyřizování žádostí o výjimku,
resp. souhlasu se zápisem předmětu.

Zdůvodnění, které student vkládá při podání žádosti, se nyní nejen
zasílá e-mailem jako doposud, ale nově se zobrazuje také přímo v
aplikaci u každé žádosti.

Záznamník učitele -> Registrace: udělování výjimek

Informace pro učitele o studentech se specifickými nároky

Mgr. Dana Kozlová (CVT FI MU), učo 135399
učitel

Učitelé nově naleznou v poznámce u studenta informaci, že je student
veden pod správou Střediska pro pomoc studentům se specifickými
nároky. Pod odkazem "tei" lze navíc zjistit, jaký typ postižení je u
studenta evidován.

Evidence docházky pomocí čipových karet

Zajímavé | 12 | 22
RNDr. Hana Bydžovská, Ph.D. (CVT FI MU), učo 139544
učitel
Vytvořili jsme novou aplikaci, která umožňuje zaznamenat docházku pomocí načtení
identifikátorů studentských čipových karet nebo automaticky z evidence
průchodů přístupovými body, resp. "pípnutí" u čtecího zařízení před dveřmi dané učebny.

Umístění aplikace:
Učitel → Docházka .. Speciality: Evidence docházky pomocí čipových karet

Nový přehrávač videa v IS MU

Zajímavé | 10 | 10
RNDr. Miroslav Křipač, Ph.D. (CVT FI MU), učo 3388
učitel

V rámci rozšíření elektronické podpory výuky byla do IS MU přidána funkce automatického přehrávání videa přímo na stránce v prohlížeči. Cílem této novinky je jednoduše zpřístupnit film bez nutnosti jeho stažení na počítač uživatele.

Použití je velmi jednoduché: video lze vložit na obvyklé místo - například do Studijních materiálů předmětu nebo do složky Můj web. Pokud systém nadetekuje některý z běžných formátů videa, nabídne možnost vytvořit takzvaný přehrávač videa, což je odkaz na video umožňující jeho přehrání přímo v prohlížeči. Při vytváření přehrávače systém autoamticky konvertuje původní soubor do formátu vhodného pro přehrávání. Video i přehrávač pak může mít nastavena různá přístupová práva. Učitel se může například rozhodnout zpřístupnit video pouze pro přehrání (bez možnosti přímého stažení) nebo omezit přehrání jen pro některé studenty (např. pro ty, kteří budou skládat konkrétní test formou odpovědníku).

Více podrobných informací naleznete v Nápovědě.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 »